Śmieciowa rewolucja w Jaworznie. Wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w mieście. Wygrało konsorcjum, którego liderem jest spółka AVR z Krakowa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania nie będzie już odpowiedzialne za odbiór i zagospodarowanie odpadów na terenie Jaworzna. Ogłoszony przez miasto przetarg wygrało bowiem konsorcjum, którego liderem jest spółka AVR z Krakowa.

W przetargu urzędnicy wzięli pod uwagę trzy kryteria – cena brutto za realizację przedmiotu zamówienia (60 proc. ceny), termin płatności faktury (20 proc.) i spełnienie standardów środowiskowych (20 proc.).

Maksymalną liczbę punktów zdobyło konsorcjum firm, którego liderem jest AVR Spółka z o.o. z Krakowa. Partnerami wybranego konsorcjum są firmy: AVR S.P.A. z Włoch, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Miki” z Krakowa oraz Miki Recykling Sp. z o.o. z Krakowa.

Niżej ocenione oferty złożyły firmy – MPO Sp. z o.o. z Jaworzna (98,78 punktów) oraz konsorcjum firm A.S.A. Eko Polska Sp. z o.o. z Zabrza i SUEZ Południe Sp. z o.o. z Częstochowy (96 punktów).

– Teraz MZNK czeka 10 dni na ewentualne odwołania. Jeśli nie wpłyną, pozostanie podpisać umowę – wyjaśniają jaworzniccy urzędnicy.

Przypomnijmy, że dotychczas za odbiór i zagospodarowanie odpadów w Jaworznie odpowiedzialne było Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Nowa umowa będzie się już nieco różniła od tej aktualnej. Co się zmieni? Umowa będzie podpisana na dłuższy okres, przekraczający 3 lata (aktualnie obowiązywała przez 2 lata).

– Wykonawca podobnie jak do tej pory będzie musiał wyposażyć mieszkańców (domy jednorodzinne i stanowiska kontenerowe przy blokach) w kontenery i pojemniki na odpady. Natomiast po zakończeniu umowy pojemniki i kontenery przejdą na własność gminy – wyjaśniają pracownicy jaworznickiego magistratu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here