Na początku marca odbyła się kolejna edycja akcji „Skonsultuj z farmaceutą – nadciśnienie tętnicze” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF).

Sosnowiecki oddział PTSF-u po raz kolejny współpracował z CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej, gdzie 3 marca każdy mógł bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi, czy wykonać pomiar glikemii i analizę składu masy ciała. Dodatkowo każda osoba biorąca udział w akcji mogła skonsultować wyniki i porozmawiać o zmianie trybu życia.

Z kolei studenci farmacji przygotowali stanowisko przybliżające zagadnienie aromaterapii. Tego dnia można było także skorzystać z profesjonalnych porad farmaceutycznych magistra farmacji Pawła Pęcaka oraz dermokonsultacjii prowadzonych przez studentkę kosmetologii Annę Porębską.

Oddział PTSF-u nie zapomniał również o najmłodszych. To na nich czekało wiele atrakcji, począwszy od cukierkowej receptury, gdzie każde dziecko mogło zrobić własną kapsułkę skrobiową z cukierka pudrowego, do kącika farmakognozji, który przybliżał świat roślin.
Właśnie na tym ostatnim stanowisku, najmłodsi przeprowadzali szereg eksperymentów udowadniających, że można połączyć naukę z zabawą. Studentki wcieliły się w rolę animatorek składając z balonów rożne kształty i malując twarze.

Członkowie PTSF-u przeprowadzali również ankiety dotyczące wymagań pacjentów odnośnie opieki farmaceutycznej, a także wyjaśnili podstawowe kwestie odnoszące się zarówno do 5,5 letnich studiów farmaceutycznych, jak i pracy w aptece.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przeprowadzono wiele badań i dokładnie przedstawiono problem nadciśnienia tętniczego w Polsce. – Miejmy nadzieję, że akcje profilaktyczne tego typu wpłyną na zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa, gdyż właśnie nadciśnienie tętnicze jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce – podsumowują organizatorzy.

Wydarzenie pod patronatem Tygodnika Twoje Zagłębie

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here