Po nowym rondzie, przy zbiegu ulic Konopnickiej i Kolejowej w Dąbrowie Górniczej, kierowcy pojadą w piątek, 1 grudnia. Prace początkowo miały się zakończyć w październiku.

Budowa nowego ronda rozpoczęła się w połowie sierpnia. Prace podzielono na dwa etapy. Podczas wakacji wykonano większość prac. Początkowo zakładano, że rondo zostanie oddane do użytku pod koniec października, tak się jednak nie stało. Prace wydłużyła awaria wodociągu biegnącego pod torami. Ostateczne zakończenie prac zaplanowane zostało na 20 listopada. Jak się jednak okazało, tego terminu także nie dotrzymano. Z nowego ronda kierowcy będą mogli korzystać od 1 grudnia. Jak informuje dąbrowski magistrat, obecnie trwają ostatnie odbiory.

Cała inwestycja przeprowadzona w tym rejonie objęła budowę ronda przed przejazdem kolejowym na Konopnickiej, przebudowę fragmentu ulicy Poniatowskiego oraz budowę nowego odcinka ulicy Poniatowskiego łączącego ją z ul. Kolejową i Konopnickiej.

– W ramach inwestycji przebudowano również przyłącza kanalizacyjne, sanitarne i deszczowe, sieć i kanały teletechniczne, światłowody, oświetlenie kolejowe i drogowe. Przeprowadzono renowację nawierzchni odcinka dróg ulicy Konopnickiej, Kolejowej i Kopernika. Powstały nowe chodniki wraz z infrastrukturą rowerową, odnowiono zieleńce – mówi Przemysław Kędzior z biura prasowego UM Dąbrowa Górnicza.

Inwestycja jest elementem porozumienia miasta z PKP dotyczącego modernizacji dworca w centrum i przebudowy układu drogowego w jego rejonie.

Miasto zobowiązało się w nim do budowy parkingu i dojazdów przy dworcu. Kolej natomiast ma odrestaurować budynek i uwzględnić możliwość budowy tuneli drogowych pod torami, ich powstanie umożliwi likwidację przejazdów kolejowych. Koszt inwestycji to kwota 3,4 mln zł.

Jak oceniasz pomysł wspólnego biletu metropolitalnego?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here