W ręce będzińskich stróżów prawa wpadł 29-latek, który dotkliwie pobił własną babcię. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 września, w jednym z bloków w będzińskiej dzielnicy Warpie. 29-letni mieszkaniec królewskiego miasta zaatakował swoją 70-letnią babcię na klatce schodowej.

– Prawdopodobną przyczyną wybuchu niekontrolowanej agresji wobec seniorki był konflikt, w jaki wdał się w sobotni wieczór jej wnuczek z obcymi osobami. Mężczyzna wyładował swoją frustrację na staruszce, gdy spotkał ją wracając do mieszkania – wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Dotkliwie pobita kobieta trafiła pod opiekę lekarzy. Całe zajście zostało natomiast zarejestrowane przez zainstalowaną na klatce schodowej kamerę.

29-letni mężczyzna usłyszał już zarzut, za który grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec wyrodnego wnuczka prokurator zastosował dozór policyjny. Mężczyzna ma także zakaz zbliżania się do 70-latki. Musi się wyprowadzić z jej mieszkania.

Zobacz nagranie z monitoringu:

 • dred

  Na parterze nie ma tam mieszkań? Nikt nie słyszał, że na klatce schodowej coś się dzieje, czy też wszyscy siedzieli przy wizjerach? Znieczulica.

  • Megi

   Na parterze w tym bloku nie ma mieszkań. Mieszkańcy na piętrach nie mogli słyszeć bo ich mieszkania są oddzielone od windy drzwiami które są na korytarzu który doprowadza do ich mieszkań

 • Paweł Cheliński

  ten koleś raczej tak samo dostanie w celi

 • troleybus

  To skórkojad! Policja powinna mieć prawo do kar cielesnych i w tym przypadku podczas zatrzymania, powinni go utłuc, żeby się nie mógł przez tydzień ruszyć! 🙁