Siedziba metropolii będzie się mieścić w Katowicach, a dokładnie w gmachu Muzeum Śląskiego przy al. Korfantego.

Gmach, który wkrótce zwolni Muzeum Śląskie będzie siedzibą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Budynek najpierw musi jednak przejść kosztowny remont.

Do środy tymczasowa siedziba metropolii mieściła się w budynku Urzędu Miasta Katowice przy ul. Pocztowej 7. Od przyszłego tygodnia nowa siedziba będzie się mieścić jednak przy ul. Barbary 21 w Katowicach. Jest to budynek, w którym urzęduje KZK GOP.

Muzeum Śląskie w siedzibę metropolii zmieni się dopiero w przyszłym roku. Przypomnijmy, że jest to gmach należący do Urzędu Marszałkowskiego. Dokładny termin nie jest na razie znany. Wszystko zależy bowiem od czasu potrzebnego na adaptację pomieszczeń, a także harmonogramu zwalniania ich przez muzeum.

Kazimierz Karolczak szefem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Nowy adres metropolii kończy więc batalię o siedzibę związku. Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu prezydent Sosnowca i Bytomia apelowali, aby mieściła się ona w ich miastach.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Tak ni z gruchy:
    Czy nie można by wymóc na służbach komunalnych aby nie hałasowały w sezonie wiosenno-letnim w godzinach od 6 rano? czy śmieciary i kosiarki nie mogłyby pracować od 7 rano? Nie każdy wstaje do roboty na 6!

  2. Czy metropolia nie okaże się dla jej wschodnich członków tym, czym Unia Europejska z „makrelą i „makaronem” dla Europy środkowo-wschodniej?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here