Siatkarze MKS-u Będzin na początku tygodnia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Poznaliśmy już plan sparingów.

Siatkarze z królewskiego miasta rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Będzinianie trenują w hali w Łagiszy, w której trenować będą przez kilka najbliższych dni. Do sosnowieckiego Żeroma”, gdzie powoli dobiega końca remont dachu, powrócą 20 sierpnia.

– Od poniedziałku trenujemy dwa razy dziennie, rano w siłowni i po południu w hali. We wrześniu przyjdzie czas na granie – mówi Emil Siewiorek, który zastępuje Gido Vermeulena.

Holenderski szkoleniowiec MKS-u dołączy do zespołu po zakończeniu udziału jego rodzimej kadry w siatkarskich mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii.

Działacze będzińskiego klubu zdradzili już plan sparingów. W przyszłym miesiącu Zagłębiacy wystąpią w dwóch turniejach towarzyskich. Pierwszy z nich odbędzie się we Włoszczowie, a drugi w Legnicy. W międzyczasie siatkarzy MKS-u czekają dwa test-mecze z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie i jeden z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

25 września do Sosnowca zawita, prowadzony przez Stelio DeRocco i Rafała Murczkiewicza, United Volley Rhein-Main. Ostatnim sprawdzianem dla MKS-u będzie październikowy turniej w Kozienicach.

Plan sparingów MKS-u Będzin:

7.09 – 8.09: MKS Będzin, Cerrad Czarni Radom, Chemik Bydgoszcz, GKS Katowice (Włoszczowa)

11.09: Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin (Zawiercie)

14.09: MKS Będzin – Aluron Virtu Warta Zawiercie (Sosnowiec)

15.09: MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Mysłowice)

22.09 – 23.09: MKS Będzin, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin (Legnica)

25.09: MKS Będzin – United Volleys Rhein-Main (Sosnowiec)

5.10 – 7.10: MKS Będzin, Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, Cerrad Czarni Radom (Kozienice)

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here