Pracownicy sosnowieckiego schroniska wsparli swoich podopiecznych w niecodzienny sposób. Zdecydowali się na piękną sesję fotograficzną z udziałem psów szukających domów. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że na zdjęciach znajdują się dwie panny młode, serialowy aktor i czworonogi.

Na terenie sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt odbyła się wyjątkowa sesja zdjęciowa. W rolach głównych wystąpiły dwie panny młode, czyli pracownice sosnowieckiego azylu – Marta Kopeć i Małgorzata Cichoń, aktor Marcin Malik oraz zwierzęta.

– Jedna z naszych koleżanek, zatrudniona w schronisku, wygrała sesję upiększającą wraz z sesją zdjęciową. Przy okazji tej wygranej wpadła na pomysł wykonania sesji w schronisku – mówi Marcin Jakubczak, kierownik
schroniska.

Tak zrodziła się idea sesji zdjęciowej z udziałem bezpańskich psów. Bardzo szybko inni pracownicy zaangażowali się w realizację tego zadania.

– Udało nam się namówić dąbrowski salon sukni ślubnych „Joanna” do użyczenia strojów. Namówiliśmy także do współpracy fotograf Barbarę Ogrodniczak, znaną jako „Pstrykawka” do zrobienia zdjęć. Do pomocy zaprosiliśmy także makijażystkę Martynę Sipajło i Dominikę Grzesiok, odpowiedzialną za fryzury naszych modelek – zdradza Marcin Jakubczak.

W sesji udział wzięły pracownice sosnowieckiego schroniska oraz Marcin Malik, znany też jako detektyw Marcin Doman, szef agencji Septagon. Jednak największymi gwiazdami miały być czworonożne pupile poszukujące domu.

Niezwykła sesja sosnowieckiego schroniska - fot. Pstrykawka.pl
Niezwykła sesja sosnowieckiego schroniska – fot. Pstrykawka.pl

– Największym wyzwaniem była sesja zdjęciowa, jednak nasze psiaki są poukładane i przyjacielskie, więc obyło się bez większych niespodzianek – dodaje kierownik schroniska. – Naszym podopiecznym na co dzień robimy zdjęcia do albumów, więc są one oswojone z obiektywem – dodaje.

Sesja odbyła się na terenie sosnowieckiego schroniska i terenach je okalających. Celem sesji jest promocja podopiecznych schroniska miejskiego oraz popularyzacja adopcji zwierząt, dzięki której możemy zyskać wiernego przyjaciela i towarzysza spacerów. Niecodzienna sesja ma przykuć uwagę mieszkańców oraz zachęcić ich do pomocy.

– Każda pomoc dla nas i przebywających tu zwierząt wiele znaczy. Cieszymy się, że coraz więcej osób, decydując się na zawarcie związku małżeńskiego, rezygnuje z kwiatów, w zamian prosząc swoich gości o wsparcie zwierząt przebywających w schronisku – zaznacza Marcin Jakubczak.

Niezwykła sesja sosnowieckiego schroniska - fot. Pstrykawka.pl
Niezwykła sesja sosnowieckiego schroniska – fot. Pstrykawka.pl

Pracownicy schroniska mają nadzieję, że dzięki tej niezwykłej akcji bezdomne zwierzęta zyskają szansę na znalezienie domu.

– Jestem bardzo dumny z faktu, że w realizację przedsięwzięcia zaangażowali się pracownicy schroniska i to im należą się wielkie podziękowania za pomoc, rozwój i promocję schroniska, a co za tym idzie, pomoc zwierzakom – podkreśla Rafał Łydek, dyrektor MZUK.

Efekty prac podziwiać będzie można na stronie sosnowieckiego schroniska. Niewykluczone, że zostaną one także wykorzystane w kalendarzu na przyszły rok czy też innej formie, która pozwoliłaby zebrać dodatkowe środki finansowe na rozwój i poprawę warunków przebywających w schronisku zwierząt.

 

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here