W sobotę, 29 września ruszają czeladzkie Senioralia. Cykl imprez rozpocznie się od marszu parasoli. Nie zabraknie jednak wielu innych ciekawych wydarzeń.

Senioralia to impreza przygotowana z myślą o seniorach. Święto czeladzkich seniorów odbędzie się w sobotę, 29 września. Motywem tegorocznego wydarzenia będą lata 20. i 30. Na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 od marszu parasoli, który poprowadzi na czeladzki rynek, gdzie o 11:30 nastąpi oficjalne przekazanie seniorom klucza do bram miasta przez burmistrza Zbigniewa Szaleńca.

Na seniorów czekać będą występy artystyczne, rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą parasolkę, wręczenie nagród za udział w programie „ Aktywni w czeladzi 60+”, pokaz mody lat 20. i 30., skecz pn. „Koza”, a dla lubiących historię i zabytki – przejazd pociągiem po Czeladzi.

Oprócz artystycznych występów, warsztatów, będzie można wykonać bezpłatne badania: w kierunku zaćmy i osteoporozy, „czerniaka” – raka skóry, serca, dopplera, słuchu czy ostrości wzroku oraz wysłuchać bezpłatnych porad przygotowanych przez partnerów akcji. Nie zabraknie również KopertoBusa – mobilnego punktu z Kopertą Życia oraz Paszportem do Zdrowia Seniora.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowano dla seniorów. Dzień później, 30 września na rynku w Czeladzi odbędzie się gra terenowa pt. Graj-Zwiedzaj-Wygrywaj.

– Organizowana gra, to świetna zabawa, która zabierze seniorów w tajemnicze zakątki Czeladzi. To niepowtarzalna okazja na poznanie niezwykłych historii, miejsc, obok których na co dzień przechodzimy obojętnie – mówią przedstawiciele czeladzkiego magistratu.

Następnie, w poniedziałek 1 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi zaplanowano zajęcia pt. „Senior w magicznym świecie ogrodów”. Dzień później dla czeladzkich seniorów przygotowano wiele atrakcji sportowych. Impreza zakończy się biesiadą w ogródku przed budynkiem MOPS.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here