22 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Będzińskiego. Nowym starostą został Sebastian Szaleniec.

Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę w powiecie będzińskim. Nowym starostą został Sebastian Szaleniec, który w poprzedniej kadencji był wicestarostą.

– Pragnę bardzo gorąco podziękować za okazane zaufanie i powierzenie mi tak zaszczytnej funkcji. Chciałbym zapewnić o kontynuacji rozpoczętych działań na rzecz powiatu będzińskiego i jego mieszkańców. Dziękuję również staroście Arkadiuszowi Watole oraz całemu zarządowi za dobrą współpracę w poprzedniej kadencji – powiedział po wyborze Sebastian Szaleniec.

Wicestarostą został Dariusz Waluszczyk, a członkami zarządu – Adam Szydłowski, Halina Mentel i Marek Rajca.

Jan Powałka - fot. Starostwo Powiatu Będzińskiego
Jan Powałka – fot. Starostwo Powiatu Będzińskiego

Na pierwszej sesji Rady Powiatu Będzińskiego radni wybrali także przewodniczącego rady. Został nim Jan Powałka. Wiceprzewodniczącymi zostali Ewa Bierońska i Jan Mucha.

Przypomnijmy, że tegorocznych wyborach do Rady Powiatu Będzińskiego wygrał Sojusz Lewicy Demokratycznej (9 mandatów). 8 mandatów zdobył klub Wspólnie dla Powiatu Będzińskiego. Sześciu przedstawicieli będzie miało Prawo i Sprawiedliwość. Radę uzupełnią jeszcze radni KWW Marcina Lazara (3) i Komitetu Rozwoju Zagłębia (1).

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

 1. I bardzo dobrze. Mieszkańcy powiatu mieli już dość nieudolnych rządów PIS w powiecie, który reprezentował Arkadiusz Watoła jako starosta. To głównie zasługa Watoły i jego nieudacznictwa oraz niekompetencji. Nie był dobrze oceniany przez mieszkańców. P. Szaleniec to przynajmniej jest wykształcony, kompetentny i operatywny. Do zwycięstwa SLD przyczynił się min. właśnie Watoła bo to on zaprosił do koalicji i współpracy SLD a tym samym rozpromował to ugrupowanie. PIS, które po wielu latach zwyciężyło w powiecie będzińskim w wyborach w 2014 r. miałoby szansę rządzić dalej gdyby nie Watoła i jego błędne decyzje i nieudolność. Zresztą to stary oszust i szubrawiec jakich nie brakuje w PIS-ie

 2. To dobrze że SLD nie zrewanżowało się Watole zaproszeniem do współpracy tylko olało PIS. Szubrawców i kłamców nie brakuje w PIS-ie ale i osób dwulicowych i fałszywych jak Waldemar Andzel, który popierał Watołę i wysunął tą kandydaturę.

 3. Kojarzę pana z działań proekologicznych. To chyba pan lobbował (postawił) stację pomiaru jakości powietrza.
  Więc teraz, kiedy Będzin, chyba najbardziej spośród miast ościennych, cuchnie wieczorami, zamiast badać jakość powietrza skupi się pan na realnej jego poprawie?
  Centrum miasta to mieszanina zapachów palonego „wszystkiego”. Ale cóż, kiedy kamienice do niczego nie podłączone, woda tylko zimna, nic więcej. Ludziska palą czym sie da. I nie da też.

  Więc ok. Teraz nie będzie pan miał spokoju. Weźmiemy się za ekologiczną hipokryzję.

  • Oszust, szubrawiec, dwulicowy, fałszywy. Dorzuć co jeszcze. Przykłady? Czy tylko popuLiSta? Klika lewicowa się rozrosła.
   Żadnego sprzedawania z majątku powiatu pod przykrywką prywatyzacji itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here