Seniorzy z Jaworzna już po raz kolejny będą mogli skorzystać z darmowego szczepienia przeciwko grypie.

Jaworzniccy seniorzy już po raz kolejny mogą za darmo zaszczepić się przeciwko grypie. Wszystko dzięki opracowanemu przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych magistratu programowi „Profilaktyka grypy w Jaworznie – szczepienie ochronne dla seniorów 65+”.

Dla kogo darmowe szczepienia? – W ramach naszego programu ze szczepień ambulatoryjnych będą mogły skorzystać osoby powyżej 65. roku życia oraz pacjenci placówek opiekuńczych, czyli Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i Domu Pomocy Społecznej – wyjaśniają jaworzniccy urzędnicy.

Program darmowych szczepień dla seniorów realizowany jest w wyznaczonych jaworznickich przychodniach w okresie od 1 września do 1 listopada.

– O dostępności szczepień dla seniorów decydować będzie kolejność zgłoszeń do placówek medycznych realizujących powyższe szczepienia – podkreślają pracownicy magistratu.

Seniorzy będą szczepieni w sześciu przychodniach – Elvita NZOZ CMT (ul. Partyzantów 9 – Osiedle Stałe), Elvita NZOZ GZLA (ul. Gwarków 1 – Centrum), Elvita NZOZ GZLA (ul. Bogusławskiego 5 – Gigant), Centrum Medycyny Rodzinnej „Medicus” (Al. Piłsudskiego 46 – Podłęże), NZOZ „Soteria” (ul. Grunwaldzka 104 – Pechnik) i PRO-FAMILIA-MED (ul. Jaworznicka 35 – Szczakowa).

Urzędnicy szacują, że przeciwko wirusowi zaszczepionych zostanie około 1,7 tys. osób. Program w całości finansowany jest z miejskich środków. Na jego realizację przeznaczono blisko 56 tys. złotych.

 • prawda

  Drodzy seniorzy,blagam was nie szczepcie sie,te szczepionki to dla was smierc.

 • brucelee

  i do tego my wszyscy za to płacimy -patrz:”program realizowany z miejskich środków”-patrz „urzędnicy to sprzedajne ku…wy”

 • Daga

  KOCHANI SENIORZY ! SZCZEPIONKI,KTÓRYMI ZA DARMO CHCĄ WAS ZASZCZEPIĆ WYWOŁUJĄ CHOROBY I UŚMIERCĄ WAS. Bądźcie czujni,uprzedzajcie Waszych bliskich i znajomych.ZUS chce zaoszczędzić na Waszych emeryturach .Nie wierzcie temu rządowi. Jesteście mu niepotrzebni.Nawet w szpitalach uśmiercają ludzi starszych.Znam takie przypadki wśród moich znajomych.Młodzi ludzie powiadomcie o tym Wasze babcie i dziadków.To jest mordowanie narodu.

 • Adam Kołaczek

  moja mama 10 lat temu o mało nie przepłaciła tej darmochy życiem. Żyje ale Jej zdrowie po szczepionce nie powróciło do normy.

 • Patrycja Kamińska

  Przykra wiadomość. Musze uprzedzić „dziadków” żeby nie korzystali z tego DOBRODZIEJSTWA

 • Julka Dydak

  A cóż to seniorzy winni gminie Jaworzna

 • Julka Dydak

  A cóż to seniorzy winni gminie Jaworznickiej. Czyżby się czymś narazili? A może ich za dużo w Jaworznie? Drodzy seniorzy nie szczepcie się, bo ta szczepionka, nie przyniesie Wam zdrowia, ona wam go zabierze..

 • percio

  Widać ZUS groszem nie śmierdzi, to trzeba posłać emerytów do piachu. Im wcześniej tym lepiej. Stąd właśnie darmowe szczepienia. 😀

 • mariusz

  Mój tato żyłby do dzisiaj gdyby nie szczepienie na grypę w wieku 80 lat. Chcecie być zdrowie to nie szczepcie się.

 • MagLab

  Ciekawe czy seniorom to powiedza przed szczepieniem:

  Co zawiera zwyczajna szczepionka przeciw grypie?

  Proteiny jaja kurzego: zawierające ptasie substancje zarażające (wirusy)
  Żelatyna: znana przyczyna reakcji alergicznych, jak też anafilaksji, skojarzonych z wrażliwością na jaja czy żelatynę
  Polysorbate 80 (monooleinian polioksyetylenosorbitolu): może powodować ciężkie reakcje alergiczne, włączając anafilaksję
  Aldehyd mrówkowy (Formaldehyd): znany karcynogen (substancja rakotwórcza)
  Triton X100: silny detergent
  Sacharoza: cukier buraczany
  Żywica: znana przyczyna reakcji alergicznych
  Gentamycyna: antybiotyk
  Thimerosal: rtęć wciąż jest używana w wielodawkowych fiolkach ze szczepionkami przeciw grypie (autyzm – unikalny typ zatrucia rtęcią)

 • Irek Kersak

  Najlepiej niech za darmo zaszczepią cały Zarząd i Radę Nadzorczą ZUS.