Seniorzy z Jaworzna już po raz kolejny będą mogli skorzystać z darmowego szczepienia przeciwko grypie.

Jaworzniccy seniorzy już po raz kolejny mogą za darmo zaszczepić się przeciwko grypie. Wszystko dzięki opracowanemu przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych magistratu programowi „Profilaktyka grypy w Jaworznie – szczepienie ochronne dla seniorów 65+”.

Dla kogo darmowe szczepienia? – W ramach naszego programu ze szczepień ambulatoryjnych będą mogły skorzystać osoby powyżej 65. roku życia oraz pacjenci placówek opiekuńczych, czyli Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i Domu Pomocy Społecznej – wyjaśniają jaworzniccy urzędnicy.

Program darmowych szczepień dla seniorów realizowany jest w wyznaczonych jaworznickich przychodniach w okresie od 1 września do 1 listopada.

– O dostępności szczepień dla seniorów decydować będzie kolejność zgłoszeń do placówek medycznych realizujących powyższe szczepienia – podkreślają pracownicy magistratu.

Seniorzy będą szczepieni w sześciu przychodniach – Elvita NZOZ CMT (ul. Partyzantów 9 – Osiedle Stałe), Elvita NZOZ GZLA (ul. Gwarków 1 – Centrum), Elvita NZOZ GZLA (ul. Bogusławskiego 5 – Gigant), Centrum Medycyny Rodzinnej „Medicus” (Al. Piłsudskiego 46 – Podłęże), NZOZ „Soteria” (ul. Grunwaldzka 104 – Pechnik) i PRO-FAMILIA-MED (ul. Jaworznicka 35 – Szczakowa).

Urzędnicy szacują, że przeciwko wirusowi zaszczepionych zostanie około 1,7 tys. osób. Program w całości finansowany jest z miejskich środków. Na jego realizację przeznaczono blisko 56 tys. złotych.

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

 1. i do tego my wszyscy za to płacimy -patrz:”program realizowany z miejskich środków”-patrz „urzędnicy to sprzedajne ku…wy”

 2. KOCHANI SENIORZY ! SZCZEPIONKI,KTÓRYMI ZA DARMO CHCĄ WAS ZASZCZEPIĆ WYWOŁUJĄ CHOROBY I UŚMIERCĄ WAS. Bądźcie czujni,uprzedzajcie Waszych bliskich i znajomych.ZUS chce zaoszczędzić na Waszych emeryturach .Nie wierzcie temu rządowi. Jesteście mu niepotrzebni.Nawet w szpitalach uśmiercają ludzi starszych.Znam takie przypadki wśród moich znajomych.Młodzi ludzie powiadomcie o tym Wasze babcie i dziadków.To jest mordowanie narodu.

 3. moja mama 10 lat temu o mało nie przepłaciła tej darmochy życiem. Żyje ale Jej zdrowie po szczepionce nie powróciło do normy.

 4. A cóż to seniorzy winni gminie Jaworznickiej. Czyżby się czymś narazili? A może ich za dużo w Jaworznie? Drodzy seniorzy nie szczepcie się, bo ta szczepionka, nie przyniesie Wam zdrowia, ona wam go zabierze..

 5. Widać ZUS groszem nie śmierdzi, to trzeba posłać emerytów do piachu. Im wcześniej tym lepiej. Stąd właśnie darmowe szczepienia. 😀

 6. Ciekawe czy seniorom to powiedza przed szczepieniem:

  Co zawiera zwyczajna szczepionka przeciw grypie?

  Proteiny jaja kurzego: zawierające ptasie substancje zarażające (wirusy)
  Żelatyna: znana przyczyna reakcji alergicznych, jak też anafilaksji, skojarzonych z wrażliwością na jaja czy żelatynę
  Polysorbate 80 (monooleinian polioksyetylenosorbitolu): może powodować ciężkie reakcje alergiczne, włączając anafilaksję
  Aldehyd mrówkowy (Formaldehyd): znany karcynogen (substancja rakotwórcza)
  Triton X100: silny detergent
  Sacharoza: cukier buraczany
  Żywica: znana przyczyna reakcji alergicznych
  Gentamycyna: antybiotyk
  Thimerosal: rtęć wciąż jest używana w wielodawkowych fiolkach ze szczepionkami przeciw grypie (autyzm – unikalny typ zatrucia rtęcią)

 7. hallo kochani ostrzegacze tych senioröw
  ja zyje od 37 lat w niemczech, ale moi kochani rodziece mieszkajom dalej w polsce(na slonsku)
  . przed 2latami odkrylam przypadkowo na you tubie,tego pana jerzy ziemby,on to naprawde jest
  takim aniolem w polsce,ja sie durzo od niego nauczylam,mam od niego te 2 ksionszki.nun,ja pilnuje moich rodzicöw jak stond sie tylko da!, zabronilam im sie na obojentnie co!,SZCZEPIC ,nawet do lekarzy niema co chodzic bo cie ten rosum tak dlugo pierom asz sie dasz pare patszek
  tych (lekarstw?)przepisac!,ktöre nie letszom ale tak powoli tesz cie zabijom. moi rodzice majom 84(mama)i 87(papa) lat to sie tym mafiosom! absolutnie nie podaba!,bo za dlugo muszom ta
  RENTA-placic,to ich hce ta wioskowa kobieta w bialym fartuchu zawsze przekonac ze sie majom
  na grype zaszczepic!, ale oni jurz teraz niechcom,bo wiedziom od demnie co ich potem otszekuje!
  BORZE KOCHANY,-co sie tam teras w ty polsce robi? cie w tych rzondach to szatanisty,morze majam wtym rzyciu zysk ale odnich ta wiecznosc to bendie FOLTERktöry konca niezna!.
  A JA WIEM RZE SMIERZ TO NIE KONIEC, ja wiem to naprawde, i dlatego rzyje na borzych geseztach. serdecznie wszystkiech pozdrawiam iuwrzajcie na siebie iwszych bliskich.

  A

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here