Zrujnowany asfaltowy chodnik w parku nad Przemszą przeszedł prawdziwą metamorfozę. Miasto przerobiło go na nowoczesną ścieżkę dla pieszych i rowerzystów.

Przebiega wzdłuż Przemszy, a z chodnikiem przy DK78 styka się za sprawą dwóch łączników. To nowa ścieżka pieszo-rowerowa w porębskim parku. Wcześniej był tu mocno zniszczony chodnik z asfaltu.

– Nowa ścieżka ma ok. 550 metrów długości i zbudowana została zgodne z Rozporządzeniem Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej – podkreślają władze miasta.

Po nowej nawierzchni można nie tylko spacerować i jeździć na rowerze, ale również na rolkach. Dwukierunkowa część przeznaczona dla rowerzystów ma nawierzchnię koloru czerwonego o szerokości 2 metrów, natomiast część służącą pieszym wyznacza kostka w kolorze szarym.

Podczas planowania modernizacji pomyślano o kwestiach bezpieczeństwa. To właśnie z tego powodu od strony rzeki funkcjonuje część dla pieszych. – Skrajnie niebezpieczna byłaby bowiem sytuacja, gdyby rowerzyści jeździli tuż przy skarpie – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Porębie.

Koszt inwestycji to 288 tys. złotych. To jednak nie koniec inwestycji w miejskim parku. Wzdłuż wykonanej ścieżki planuje się ustawienie kilku ławek, które umożliwią odpoczynek mieszkańcom miasta. Na wiosnę uzupełnione zostanie także oznakowanie poziome i pionowe ścieżki.

W kolejnych miesiącach powstać mają kolejne ścieżki rowerowe, które umożliwią sprawne poruszanie się po terenach rekreacyjnych. Wraz z kolejnymi ścieżkami zakłada się też budowę oświetlenia parkowego, co jeszcze bardziej poprawi komfort i bezpieczeństwo korzystających z parku mieszkańców.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Znaczy w Porębie i nad Czarną Przemszą…
    A co ścieżką rowerową w Sosnowcu nad Czarną Przemszą? Dlaczego nie jest kontynuowana jej budowa?!

  2. hmmm w bedzienie da sie zrobić sciezke 550 m za 300 tys moze warto porzucić asflat w Sosnowcu i jednak robić o połowe taniej i o polowe szybcie? jak tak dalej pojdzie to pojade BCP jako dziadek wozkiem inwalidzkim a nie rowerem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here