Najpierw Festiwal Organizacji Pozarządowych, a później niezapomniany koncert „Santo Subito” pod batutą Piotra Rubika. Działo się wczoraj w Sosnowcu na Placu Papieskim.

Za nami wielki koncert z okazji 115-lecia Sosnowca. Z tej okazji przygotowano na Placu Papieskim wyjątkowy koncert z udziałem Piotra Rubika. Jak przyznają urzędnicy, miejsce to wybrano nieprzypadkowo. W tym roku przypada bowiem 25. rocznica powstania diecezji sosnowieckiej.

– W tym roku oprócz 115. rocznicy nadania praw miejskich, przypada także 25. rocznica powstania diecezji sosnowieckiej. W ubiegłym roku na placu Papieskim odbyły się uroczystości z okazji Światowych Dni Młodzieży, tym razem będziemy świętować podwójne urodziny – powiedział Arkadiusz Chęciński.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia był koncert „Santo Subito” Piotra Rubika, który rozpoczął się około godz. 20.00. Obchody rozpoczęły się jednak dużo wcześniej. Dzień rozpoczął się od festiwalu organizacji pozarządowych, w którym udział wzięło blisko 60 organizacji pozarządowych.

Następnie spod kościoła św. Floriana w Sosnowcu na plac Papieski wyruszył prowadzony przez biskupa Grzegorza Kaszaka „Marsz dla życia i rodziny”. Tego samego dnia przeszły poczty sztandarowe i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z diecezji sosnowieckiej oraz dwie orkiestry dęte – OSP z Siewierza i miejska z Sosnowca. Nie zabrakło także uroczystej mszy świętej w intencji wszystkich mieszkańców diecezji sosnowieckiej.

Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych samorządów, a także rządu i całej diecezji sosnowieckiej.

 

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here