W Łazach rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji miasta. Po odnowieniu centrum, modernizacji dworca kolejowego i remoncie starego parowozu, prace przeniosły się na drugą stronę torów rozdzielających miasto.

Centrum Łaz zmienia się nie do poznania. Rozpoczęły się właśnie kolejny etap rewitalizacji miasta. Po odnowieniu centrum, modernizacji dworca kolejowego i remoncie starego parowozu, prace przeniosły się na drugą stronę torów rozdzielających miasto.

– Chcemy utworzyć nowoczesne i przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu. Planowane zakończenie tej inwestycji to 2018 rok – przyznaje Maciej Kaczyński, burmistrz Łaz.

Przypomnijmy, że Łazy podzielone są na dwie części linią kolei warszawsko-wiedeńskiej. W minionych latach zrewitalizowano wschodnią część miasta, czyli centrum. Teraz przyszedł czas na zachodnią część. – To teren byłych ogródków działkowych w sąsiedztwie osiedla bloków – wyjaśnia Kaczyński.

Projekt zmian w tej części Łaz był konsultowany z mieszkańcami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi i pobliską szkołą. To pozwoliło zaprojektować przestrzeń dla okolicznych mieszkańców, która powinna spełniać ich potrzeby i oczekiwania.

Rewitalizacja zachodniej części Łaz - fot. UM Łazy
Rewitalizacja zachodniej części Łaz – fot. UM Łazy

W nowym miejscu pojawią się m.in. plac zabaw, siłownia pod chmurką, boiska do gry w bule, tereny spacerowe oraz do jazdy na rolkach.

– Pobliskie osiedle jest zatłoczone, brakuje jego mieszkańcom tego typu przestrzeni, gdzie mogą spędzić wolny czas i zorganizować np. festyn osiedlowy. Teraz takie miejsce powstanie – dodaje burmistrz Łaz.

Prace planowo mają zakończyć się w maju 2018 roku, a ich koszt to ponad 2 miliony złotych.

Samorządowcy z Łaz chcą także odremontować jeden z pobliskich budynków, gdzie ma powstać Centrum Usług Społecznych. – Ta inwestycja uzależniona jest jednak od unijnego wsparcia w ramach programów współfinansowanych przez samorząd wojewódzki – przekazuje Maciej Kaczyński.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here