W środę, 25 października ruszyły prace drogowe związane z wymianą nawierzchni na fragmentach sosnowieckiej DK94. Kierowcy korków i utrudnień mogą spodziewać się przy elektrociepłowni.

W pierwszej kolejności ekipa remontowa skupi się na zjazdach prowadzących z DK94 na ulicę Będzińską oraz wjazdach z ulicy Będzińskiej na DK94. Za prace odpowiedzialne jest Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic.

– Zastrzegliśmy, że na czas Wszystkich Świętych wykonawca prac ma zawiesić prace i usunąć wszystkie utrudnienia, ponieważ w pobliżu mamy cmentarz – wyjaśnia Wojciech Guzik, naczelnik wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Oprócz rejonu ulicy Będzińskiej nowa nawierzchnia pojawi się na łącznicy prowadzącej z DK86 na DK94 (kier. Kraków) oraz na fragmencie jezdni od wiaduktu w ciągu ul. Braci Mieroszewskich do wysokości stacji Shell (kier. Katowice).

– Spodziewamy się, że właśnie na granicy z Dąbrową Górniczą będą tworzyły się największe utrudnienia – mówi naczelnik Guzik.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wszystkie prace, których łączny koszt wynosi 2,3 mln złotych, zakończą się do końca bieżącego roku. Po ich zakończeniu, drogowcy zajmą się pracami związanymi z nowym rondem przy ulicy Będzińskiej.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. się dziwię, że rondo tam na wielopoziomowym skrzyżowaniu…
    gdzie dołem S-c –> Będzin mają pierwszeństwo
    a górą olkuska trasa

    mogli na Wawelu zamiast świateł, na Zagórzu (Orion, Mec), na Pogoni (koło Tomasza)

  2. Skoro mowa o DK94, kawałek dalej od wiaduktu nad Będzińską w kierunku na Kraków, estakada przechodzi nad Czarną Przemszą i torami kolejowymi Katowice-Częstochowa. W pobliżu torów kolejowych (po jednej i po drugiej stronie) istnieją schody dla pieszych prowadzące z estakady na ulicę Chemiczną i Piotrkowską. Jakiś inteligent zaspawał barierki i już na te schody wejść nie można. Ludzie łażą po torach, a potem lament będzie, że pociąg kogoś potrącił. Ja rozumiem, że te schody mogą być w złym stanie technicznym, w takim razie proszę je naprawić, bo tamto miejsce jest bardzo niebezpieczne, kilka osób zostało tam już potrąconych przez pociąg i kwestia czasu kiedy ktoś tam znowu zginie na torach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here