Będzin postanowił zadbać o bezpieczeństwo swoich mieszkańców i uruchomił program „Bezpieczny Będzin”.

W Będzinie wystartował program „Bezpieczny Będzin”. Miasto uruchomiło specjalny portal, za pośrednictwem którego mieszkańcy mogą zgłaszać niepokojące sytuacje lub miejsca, w których czują się zagrożeni. Działa też specjalny numer alarmowy (730 50 30 30) oraz adres e-mail. Urzędnicy zapowiadają także m.in. więcej patroli straży miejskiej.

– Program „Bezpieczny Będzin” to kompleksowe rozwiązania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Będzina – wyjaśnia Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. Uwzględnia współpracę Urzędu Miejskiego z wieloma podmiotami, funkcjonującymi na terenie naszego miasta, tak aby działania poprawiające bezpieczeństwo były skoordynowane i skuteczne – dodaje.

Program będzie realizowany poprzez zintegrowane działania policji, straży pożarnej, placówek oświatowych i służby zdrowia, a także organizacji pozarządowych. Wszystko przy pełnym wsparciu będzińskiego magistratu. W ramach programu podejmowane będą działania poprawiające bezpieczeństwo na drogach, w szkołach, na placach zabaw, a także programy profilaktyczne, edukacyjne oraz akcje informacyjne.

– Już działa całodobowy telefon alarmowy, w lutym rozpoczynają się też bezpłatne zajęcia samoobrony w ramach Akademii Bezpieczeństwa – podkreśla prezydent Łukasz Komoniewski.

Program „Bezpieczny Będzin” opiera się na trzech głównych filarach. Będzińskie Centrum Bezpieczeństwa, Strefa Bezpiecznego Mieszkańca oraz Akademia Bezpieczeństwa.

Będzińskie Centrum Bezpieczeństwa podejmować będzie działania opierające się na współpracy różnych podmiotów na rzecz bezpieczeństwa. Umożliwi to mieszkańcom zgłaszanie niebezpiecznych zdarzeń i szybką reakcję służb.

Program „Bezpieczny Będzin” - fot. UM Będzin
Program „Bezpieczny Będzin” – fot. UM Będzin

Strefa Bezpiecznego Mieszkańca skupi działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, takie jak: zwiększenie liczby patroli straży miejskiej, spotkania mieszkańców z dzielnicowymi, rozbudowę monitoringu oraz działania związane z infrastrukturą miejską – wymiana oświetlenia, lepsze oznakowanie i doświetlenie miejsc niebezpiecznych.

Program „Bezpieczny Będzin” - fot. UM Będzin
Program „Bezpieczny Będzin” – fot. UM Będzin

Akademia Bezpieczeństwa zorientowana będzie na działania edukacyjne i profilaktyczne skierowane do wszystkich mieszkańców, w tym m.in. do dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Organizatorzy przewidują kursy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i samoobrony oraz zajęcia profilaktyczne wzmacniające podstawy bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania wśród młodzieży.

Program „Bezpieczny Będzin” - fot. UM Będzin
Program „Bezpieczny Będzin” – fot. UM Będzin

– Chciałbym, aby będzinianie każdego dnia czuli się bezpiecznie i wiedzieli, że staramy się zrobić jak najwięcej w tym kierunku. Bezpieczne miasto to miejsce przyjazne dla wszystkich jego mieszkańców – podsumowuje prezydent Łukasz Komoniewski.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. porządek zróbcie z tymi kamienicami i ich lokatorami bo strach w podworka lub boczne ulice wchodzic. Bylem przejazdem i chodziłem w okolicy szpitala to szok. Patologia patologie pogania nie licząc zw pełno tam jakiś cyganów czy Romów się kręciło w różnym wieku. Budynki obskurne. Wystarczy z głównej ulicy W jaka kolejek bramę wejść i lata jak 1945.

  2. To przecież jedno wielkie nieporozumienie. Nazwijcie sobie to rekreacja z elementami kickboxingu. Nie ujmując mu zasług , to wielki sportowiec i trener ale nie specjalista od samoobrony. Ring nie ma nic wspólnego z realnym zagrożeniem na ulicy. Takie zajęcia to raczej jedno wielkie nieporozumienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here