Chcesz się dowiedzieć co robić aby odnosić sukcesy w biznesie? W jaki sposób pozyskać zewnętrzne źródła finansowania na założenie lub rozwój własnej firmy? 13 listopada również w Dąbrowie Górniczej rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, w czasie którego poznasz odpowiedzi na te i inne pytania.

We wtorek, 13 listopada rusza jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Do 19 listopada będzie można wziąć udział w debatach, seminariach, konsultacjach i warsztatach skierowanych do przedsiębiorców, a także osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej będzie Gala Przedsiębiorczości, która odbędzie się 14 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia o godz. 17:00.

Wydarzenie to skierowane jest do lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz świata kultury i nauki. Jest to również doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych. Punktem kulminacyjnym gali będzie uroczyste wręczenie nagród Laureatom Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, który ma na celu wyróżnienie i promocję przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej.

Rejestracja na to wydarzenie TUTAJ.

Przedsiębiorcy będą mogli również rozwiać swoje wątpliwości podczas konsultacji, które odbędą się 13 listopada o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. W czasie spotkania będzie można skorzystać z porad pracowników PUP-u, ZUS-u, Urzędu Skarbowego, Agencji Rozwoju Lokalnego oraz Referatu Aktywizacji Zawodowej i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać informację o możliwościach pozyskiwania pieniędzy na założenie oraz rozwój własnej firmy, a także cenne wskazówki przydatne w prowadzeniu własnego biznesu.

Przydatne informacje będzie można również uzyskać podczas szkolenia – Jak skutecznie wykorzystać Linkedin w pracy i biznesie? które poprowadzi Jacek Uroda, pasjonat nowych mediów i marketingu, przedsiębiorca. Celem wydarzenia będzie ukazanie kluczowych możliwość platformy społecznościowej Linkedin pod kątem rozwoju osobistego, personal brandingu, szukania pracy i Klientów. Szkolenie to odbędzie się 13 listopada o godz. 18:00 w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej przy ul. 3 Maja 22.

Rejestracja na to wydarzenie TUTAJ.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 13 listopada o godzinie 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się inauguracja programu Fabryka Kreatywnego Biznesu.

– Projekt ten stawia na rozwijanie twórczego potencjału, zdobywanie nowych doświadczeń i współdziałanie w grupie. Przedsiębiorcze drużyny wezmą udział w wykładach, warsztatach i konsultacjach, które pomogą im w stworzeniu firmy. Uczestnicy za wykonywane zadania będą otrzymywać punkty, które zostaną przeliczone na nagrody finansowe, a także wskażą najlepiej przygotowany do rozpoczęcia działalności zespół. Fabryka Kreatywnego Biznesu pokazuje, że rachunek jest prosty – opłaca się być przedsiębiorczym – zapowiadają organizatorzy.

W planach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znajduje się nie tylko szereg szkoleń i warsztatów, ale również business chillout. Spotkanie networkingowe, na którym będzie można nawiązać wiele wartościowych relacji.

– Celem chilloutów jest integracja lokalnej społeczności osób prowadzących własne biznesy oraz pozyskanie praktycznej wiedzy. Porozmawiamy o tym, jak to jest prowadzić biznes w branży sportowej, jak to jest być mężczyzną w mocno sfeminizowanej branży (doradztwo ślubne), czy pasja przeszkadza czy pomaga w prowadzeniu biznesu. Nie zabraknie też dociekania w jaki sposób działalność społeczna może wesprzeć nasz biznes – mówią organizatorzy.

Druga część spotkania to networking prowadzony w lekkiej, przyjaznej atmosferze Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 15 listopada o godz. 18:00 do Coffee City przy Alei Tadeusza Kościuszki 24.

Rejestracja na to wydarzenie TUTAJ.

Warto także wspomnieć, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to również wydarzenia skierowane do uczniów. Młodzież z dąbrowskich szkół będzie mogła wziąć udział w warsztatach, konkursach, konferencjach czy też poznać działanie przedsiębiorstw w ramach praktycznej lekcji przedsiębiorczości, które poprowadzi Mateusz Maik, dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

PROGRAM TEGOROCZNEJ EDYCJI ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here