Zagłębiowskie miasta dołączyły do ogólnopolskiej akcji „Rowerowy Maj”, która ruszy 6 maja. Celem wydarzenia jest promowanie aktywności fizycznej.

W przyszłym tygodniu rusza ogólnopolska kampania „Rowerowy maj”, której celem jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej. Bierze w niej udział prawie pięćdziesiąt miast i gmin, wśród nich: Będzin, Dąbrowa Górnicza, Sławków oraz Wojkowice.

– Miasto Będzin już po raz drugi aktywnie włącza się w tę kampanię. Podobnie jak w roku ubiegłym, swój udział w akcji zadeklarowało większość szkół i przedszkoli miejskich. Łącznie 20 placówek, 206 klas – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

W tym roku również Dąbrowa Górnicza przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji. Bierze w niej udział pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

W akcji udział wezmą również trzy placówki z terenu Wojkowic. Kolejnym zagłębiowskim miastem, które dołączy do akcji jest Sławków, gdzie w kampanii udział wezmą obie miejskie podstawówki i przedszkole.

– Zakończenie akcji i podsumowanie kampanii zaplanowane jest na 1 czerwca, podczas dorocznego dnia aktywności fizycznej „Sław-Sport” przy Szkole Podstawowej nr 1 – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta w Sławkowie.

Głównym organizatorem akcji jest miasto Gdańsk. Idea jest prosta – zachęcić jak największą liczbę młodych mieszkańców do korzystania z ekologicznych i sprzyjających aktywności fizycznej środków transportu. Do końca maja drogę dzielącą dom i szkołę dzieci pokonywać będą tak często jak to możliwe na rowerach. Każdy taki przejazd premiowany będzie specjalną naklejką.

Rowerowy Maj - fot. mat. pras.
Rowerowy Maj – fot. mat. pras.

– Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii – podkreślają organizatorzy kampanii.

Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch poziomach – indywidualnym i grupowym. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here