We wtorek, 12 czerwca rozpoczyna się warta 4,8 mln zł przebudowa ulicy Grota-Roweckiego w Sosnowcu. Na kierowców czekają utrudnienia.

W pierwszej kolejności drogowcy skupią się na skrzyżowaniu ulicy Grota-Roweckiego i Gospodarczej. W tym czasie, wyłączona z użytku będzie sygnalizacja świetlna, ponadto nie będzie możliwy wjazd w boczną ulicę Gospodarczą prowadzącą w kierunku cmentarza.

Całe zadanie obejmuje budowę dwóch rond na odcinku drogi S-86 do ul. Udziałowej, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i ułatwi wyjazd z dróg podporządkowanych. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu ulic: Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal CH Auchan. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia ulicznego.

Realizacja zadania możliwa jest dzięki wsparciu Metropolitalnego Funduszu Solidarności (3,5 mln zł) w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wykonawca, którym jest gliwicka firma Silesia Invest, na wykonanie I etapu inwestycji ma czas do końca 2018 roku oraz do końca maja 2019 roku na wykonanie prac w ramach II etapu. Koszt całej inwestycji to ponad 4,8 mln złotych.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. @Pawel Debski
    Nie da się zsynchronizowac bo na skrzyżowaniu z mireckiego są „inteligentne” światła. Że te „inteligentne” bardziej korkuja niż stare to już nikogo nie obchodzi. Kasa poszła, wszytko się na papierze zgadza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here