17 sierpnia rozpoczął się remont drugiego fragmentu ulicy Gospodarczej, od skrzyżowania z ul. Zamenhoffa do ul Suchej. W pierwszej kolejności drogowcy sfrezują stary asfalt.

Istotny dla tej części Sosnowca remont staje się faktem. Rozpoczął się drugi etap kompleksowej modernizacji ulicy Gospodarczej. Tegoroczne prace są kontynuacją prac zakończonych w listopadzie 2016 roku. Wówczas wymieniona została nawierzchnia drogi, przebudowano chodniki oraz wybudowano 50 miejsc postojowych oraz ścieżkę rowerową, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego do ulicy Zamenfoha.

– Wzorem wcześniejszego odcinka, oprócz jezdni zostaną przebudowane chodniki, wybudowane miejsca postojowe i kontynuowana będzie ścieżka rowerowa. Pojawi się również nowe oświetlenie uliczne, zatoki autobusowe oraz wysepki dla pieszych ułatwiające bezpieczne przejście przez jezdnie. Na tym odcinku podbudowa drogi zostanie wzmocniona – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podobnie, jak w zeszłym roku, miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Roboty będą kosztować 1,7 mln zł, a ich wykonaniem zajmie się firma Libud.

Sosnowieccy urzędnicy ostrzegają, że na czas remontu ruch na tym odcinku drogi może być utrudniony. Prace zakończą się przed końcem roku.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here