11 maja rusza długo wyczekiwana modernizacja ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Srokowskiego do ul. Poniatowskiego, na jezdni w kierunku centrum miasta. Równocześnie rozpocznie się budowa parkingu przy ul. Tysiąclecia.

Prace obejmą wymianę nakładki asfaltowej i miejscowe wzmocnienia podbudowy jezdni, wymianę krawężników, wymianę ok. 80 m kanalizacji w rejonie skrzyżowania z ul. Poniatowskiego, a także korektę zatoki autobusowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Całość ma być gotowa do 15 lipca.

– W trakcie pierwszego etapu, który potrwa ok. 1,5 miesiąca, jezdnia zawężona będzie do dwóch pasów. W drugim etapie jezdnia będzie zamknięta, a ruch przeniesiony zostanie na nitkę w kierunku Gołonoga, która wówczas będzie służyć do jazdy w obu kierunkach – przekazała Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki Miasta.

Na początku maja rozpocznie się także budowa parkingu. – Parking powstanie naprzeciwko bloku przy ul. Tysiąclecia 3, w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Powstaną tam 44 miejsca postojowe – dodała Zdzisława Górska-Nieć.

Wartość prac związanych z przebudową ul. Piłsudskiego wynosi 2 mln 490 tys. zł, a koszt powstania parkingu to 860 tys. zł.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here