Jeśli masz w domu niepotrzebne ciepłe rzeczy – podziel się nimi z potrzebującymi. W miastach Zagłębia Dąbrowskiego wystartowała druga edycja projektu „Wymiana ciepła”.

Idea akcji „Wymiana ciepła” jest bardzo prosta – mieszkańcy zostawiają ciepłe ubrania na wieszakach w miejscach publicznych, a potrzebujący mogą je z nich zabrać za darmo. Każdy może przynieść kurtki, płaszcze, swetry, szaliki i czapki oraz inne rzeczy w dobrym stanie, z których już nie skorzystamy.

Do ogólnopolskiej akcji przyłączył się już Sosnowiec, gdzie wieszak znajduje się w pasażu pod dworcem PKP – ul. Warszawska 3 oraz na czeladzkim rynku. Wieszaki będą tu ustawione do marca.

Akcja została zainicjowana przez sosnowiecką fundację Rób Dobro. – Nie jest to jednak naszą autorską inicjatywa – poparliśmy ideę, która pojawiła się niedawno i zaczęła od stolicy – podkreśla Ewa Chróścicka z Fundacji “Rób dobro”. – Postanowiliśmy wdrożyć „Wymianę ciepła” w naszym regionie. Ta i inne akcje są dla nas ważne by pokazywać i zachęcać do robienia dobra – dodaje.

Wieszaki ustawione są w publicznym miejscu, aby każdy potrzebujący miał do nich swobodny dostęp. Podobnie, jak w ubiegłym roku, wieszaki nie będą chowane na noc.

Akcja w miastach naszego regionu odbywa się po raz drugi. Ubiegłoroczna akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here