U zbiegu ulic Kolejowej, Konopnickiej i Poniatowskiego w Dąbrowie Górniczej powstaje rondo. Prace, których koszt to 3,4 mln zł, mają się zakończyć do końca października. Przynajmniej tak zapowiadają urzędnicy.

Prace przy budowie nowego ronda podzielono na dwa etapy. Podczas wakacji, wykonany zostanie łącznik ul. Poniatowskiego z ul. Konopnickiej. Obecnie trwają prace od strony ulicy Poniatowskiego, która zostanie połączona z ulicą Kolejową i Konopnicką. We wrześniu, kiedy ruch w stronę Pogorii będzie mniejszy, drogowcy przejdą na ul. Konopnickiej i Kolejową.

– Wykonawca przedłuży ul. Poniatowskiego bezpośrednio do ul. Konopnickiej i wybuduje w tym miejscu rondo łączące obie te ulice z ul. Kolejową. W ramach inwestycji powstaną też nowe chodniki wraz z infrastrukturą rowerową oraz wyremontowana zostanie część istniejących dzisiaj odcinków ul. Poniatowskiego oraz ul. Kraszewskiego – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Obecnie ul. Kolejowa jest podporządkowana względem ul. Konopnickiej. Mieszkańcy liczą, że nowe rondo pomoże upłynnić w tym miejscu ruch, w czym pomocny będzie także łącznik z ul. Poniatowskiego.

– W godzinach szczytu, kiedy ruch jest tutaj większy, często tworzą się korki. Mam nadzieję, że rondo pomoże upłynnić ruch – mówi pan Jerzy, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

Inwestycja jest elementem porozumienia miasta z PKP, dotyczącego modernizacji dworca w centrum i przebudowy układu drogowego w jego rejonie. Miasto zobowiązało się w nim do budowy parkingu i dojazdów przy dworcu. Kolej natomiast ma odrestaurować budynek i uwzględnić możliwość budowy tuneli drogowych pod torami, których powstanie umożliwiłoby likwidację przejazdów kolejowych.

Wykonawcą prac jest firma Drog-Bud. Koszt inwestycji to kwota 3,4 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. […] Budowa nowego ronda rozpoczęła się w połowie sierpnia. Prace podzielono na dwa etapy. Podczas wakacji wykonano większość prac. Początkowo zakładano, że rondo zostanie oddane do użytku pod koniec października, tak się jednak nie stało. Prace wydłużyła awaria wodociągu biegnącego pod torami. Ostateczne zakończenie prac zaplanowane zostało na 20 listopada. Jak się jednak okazało, tego terminu także nie dotrzymano. Z nowego ronda kierowcy będą mogli korzystać od 1 grudnia. Jak informuje dąbrowski magistrat, obecnie trwają ostatnie odbiory. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here