Do Sosnowca trafiło 10 rowerów elektrycznych, które służyć będę urzędnikom i służbom mundurowym do odbywania podróży służbowych.

Gminy, które tworzę metropolię otrzymają rowery z napędem elektrycznym, które zostaną przekazane urzędnikom miast i gmin członkowskich, policji i straży miejskiej, w ramach programu „Rowerem lub na kole”, realizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Rowery elektryczne Sosnowiec - fot. UM Sosnowiec
Rowery elektryczne Sosnowiec – fot. UM Sosnowiec

– Chcemy promować zrównoważoną mobilność miejską i pokazywać, że rower to świetny środek transportu do odbywania również podróży służbowych. Zmiany zaczynamy od siebie – mówi Karolina Wadowska, członek zarządu GZM.

Wspomaganie elektryczne, które pozwoli przejechać na jednym ładowaniu do 60 km, bagażnik z sakwami oraz zapięcie w formie blokady – to tylko kilka z wymogów, jakie musiały spełnić elektryczne rowery, z których będą korzystać urzędnicy.

Rowery elektryczne Sosnowiec - fot. UM Sosnowiec
Rowery elektryczne Sosnowiec – fot. UM Sosnowiec

Najwięcej pojazdów trafi do Katowic (11 sztuk) oraz Bytomia, Gliwic, Zabrza i Sosnowca (po 10 sztuk). 9 otrzyma Dąbrowa Górnicza, a 8 Będzin. Po 5 rowerów dostanie Czeladź i Sławków, 3 jednoślady powędrują do Siewierza. Wojkowice i Mierzęcice otrzymają po 2 elektryki. Łączna wartość wszystkich 230 rowerów, które trafią do całej metropolii, to ponad 2,2 mln złotych.

Część jednośladów już trafiła do swoich odbiorców, m.in. do Wojkowic. W czwartek, 20 lutego, 10 rowerów elektrycznych trafiło do Sosnowca. – Część trafi do Straży Miejskiej, a z pozostałych będą korzystać nasi urzędnicy – informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Rowery elektryczne Sosnowiec - fot. UM Sosnowiec
Rowery elektryczne Sosnowiec – fot. UM Sosnowiec

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

  1. No tak na rowerku na bani można jechać, tak ochoczo jak kiedyś już za to prawka nie zabierają.
    Ja chciałbym usłyszeć, do czego te rowerki nasza Szanowna SM będzie używała ? do patroli poza centrum ? a może do pościgów ?

  2. Reklamowanie tego jako sukces metropolii to jakiś skrajny kretynizm, następny zakup to pewnie będą maczugi do robienia dziur w głowie i oby tylko na olej starczyło.

  3. Za nie swoje fajnie się kupuje!
    Super zabawa teraz będzie – na elektrykach – brawo!
    Z pewnością takie elektryki to niezbędny zakup, bez nich nie moglibyście urzędnicy wykonywać swoich obowiązków służbowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here