Będzin dołączył do ogólnopolskiej akcji „Rowerowy Maj”, która ruszy 7 maja. – Chcemy promować zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci – wyjaśnia prezydent Łukasz Komoniewski.

Władze Będzina chcą zachęcić dzieci do aktywnego trybu życia i zgłosiły miasto do ogólnopolskiej akcji „Rowerowy Maj”.

– To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacjami, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, przez co skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Przedszkolak z dwunastu będzińskich przedszkoli i dziecięciu szkół podstawowych będą od 7 maja jeździć do swoich szkół na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. Za wszystkie przejazdy będą otrzymywać naklejki do specjalnego dzienniczka.

– Każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody – dodaje Łukasz Komoniewski.

W ramach przygotowań do akcji w Będzinie odbyło się już szkolenie „Bezpieczny rowerzysta” przeprowadzone przez asp. Marzenę Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w którym udział wzięli nauczyciele i koordynatorzy. Zdobyta wiedza zostanie teraz przekazana dzieciom.

Do ogólnopolskiej akcji „Rowerowy Maj” przystąpiło w tym roku 30 miast. Z naszego regionu zgłosiło się także pięć placówek z Dąbrowy Górniczej.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here