Tuban Slime to nowa nowa nazwa ronda, które znajduje się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej w Jaworznie. Symboliczny akt własności, wylicytowany w ramach tegorocznego finału WOŚP za 21 611 zł, już po raz piąty powędrował w ręce firmy Tuban.

Od 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęło już kilka miesięcy, jednak dopiero teraz właściciele postanowili zamontować na skrzyżowaniu tablice informacyjne z nową nazwą ronda.

Rondo Tuban Slime w Jaworznie - fot. mat. pras.
Rondo Tuban Slime w Jaworznie – fot. mat. pras.

Jak przyznają, w ten wyjątkowy sposób chcieli podkreślić przypadający na 12 sierpnia jubileusz 10-lecia marki Tuban. – To niesamowita radość, że mam możliwość wsparcia tych, którzy sami sobie pomóc nie mogą – przyznaje Jakub Bochenek, pomysłodawca i dotychczasowy właściciel marki. – Jestem ogromnym zwolennikiem akcji społecznych, które niosą dobro i odpowiadają na realne problemy społeczne. Dlatego – jeśli tylko sytuacja finansowa firmy na to pozwoli – zamierzamy licytować nazwę ronda do końca świata i o jeden dzień dłużej – dodaje z uśmiechem.

Rondo Tuban Slime w Jaworznie - fot. mat. pras.
Rondo Tuban Slime w Jaworznie – fot. mat. pras.

Przypomnijmy, że firma Tuban od 2015 roku bierze udział w aukcji symbolicznego aktu własności uprawniającego do nadania czasowo nazwy ronda w Jaworznie. Z tego właśnie miasta pochodzi założyciel marki i najbardziej znany w Polsce „czarodziej od baniek”, mający na swoim koncie 3 Światowe Rekordy Guinnessa, m.in. za zamknięcie w bańce mydlanej 419 osób jednocześnie.

Rondo Tuban Slime w Jaworznie - fot. mat. pras.
Rondo Tuban Slime w Jaworznie – fot. mat. pras.

Dotychczas nazwa skrzyżowania związana była z bańkami mydlanymi, więc na mieszkańców miasta czeka ogromne zaskoczenie. Nowa nazwa ronda to Tuban Slime. – W tym roku postanowiliśmy wyróżnić Slimy, czyli uwielbiane dzieci i młodzież masy plastyczne, których popularność sprawiła, że stały się jednym z wiodących produktów naszej marki – wyjaśnia Jakub Bochenek.

2010 – Rondo Energetyków i Górników

W 2010 roku skrzyżowanie zyskało miano Energetyków i Górników. Prawo do nazwy na cały rok wykupił za 61 tys. złotych Południowy Koncern Energetyczny (dziś Tauron Wytwarzanie).

2011 – Rondo Magików

W 2011 roku nazwę kupiła meblarska firma Meblomag. Zapłaciło za to 10 100 złotych. Patronem skrzyżowania zostali… Magicy.

2012 – Rondo Intern@utów

W 2012 roku rondo wylicytowała jaworznicka firma Art-Com za 10 300 złotych. Rondo przejęli na rok Intern@uci.

2013 – Rondo Smoków

W 2013 roku jaworznickie rondo stało się sławne w całej Polsce. Wszystko dzięki SKOK Jaworzno, które za 12 100 złotych wygrało licytację i postawiło na dość oryginalną nazwę. Na skrzyżowaniu pojawiły się bowiem małe kolorowe potworki.

2014 – Rondo Jeffa Hannemana

W 2014 roku patronem ronda został Jeff Hanneman z zespołu Slayer. Nazwę znów wylicytowała firma Art-Com za 15 800 złotych. Nazwa ta wzbudziła jednak wiele kontrowersji. Niektórym mieszkańcom nie podobało się to, że skrzyżowanie nawiązuje do nazwiska metalowego muzyka.

2015 – Rondo Baniek Mydlanych

W 2015 roku w Jaworznie było rondo Baniek Mydlanych. Prawo do nadania takiej nazwy zyskała firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych. Za 13 433 złotych.

2016 – Rondo Baniek Mydlanych

W 2016 roku rondo po raz kolejny wylicytowała firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych. Tym razem za 12 890 zł. Rondo nie zmieniło jednak swojej nazwy.

2017 – Rondo Bańki Mydlanej

W 2017 roku rondo po raz trzeci za 22 200 złotych zakupiła firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych i rondo zmieniło nazwę na Rondo Bańki Mydlanej.

2018 – Rondo Bańki Mydlanej

W 2018 roku rondo po raz czwarty za 12 522 złotych wylicytowała firma Tuban Bańki i rondo nie zmieniło swojej nazwy.

2019 – Rondo Tuban Slime

W 2019 roku rondo już po raz piąty za 21 611 zł wylicytował Jakub Bochenek, właściciel firmy Tuban Bańki. Postanowiono też zmienić nazwę na Rondo Tuban Slime.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here