Pasjonaci jazdy na rolkach przejechali w sobotni wieczór ulicami Sosnowca, pod hasłem „Rollkujemy w Sosnowcu”. Uczestnicy wyruszyli w trasę z Parku Sieleckiego, gdzie zlokalizowana została również meta.

Sosnowieccy rolkarze pokochali grupowe przejazdy ulicami miasta, dlatego 1 lipca już po raz piąty pojawili się na ulicach miasta, podczas przejazdu pod hasłem „Rollkujemy vol.5”. Sosnowieckie rolkowanie to pomysł podpatrzony w sąsiednich Katowicach, gdzie nocne przejazdy rolkarzy cieszą się ogromną popularnością.

– Cała nasza rodzina pokochała jazdę na rolkach. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, dobry sposób na poprawienie kondycji, a także poznanie nowych miejsc – powiedziała nam jedna z uczestniczek przejazdu. – Wraz z rodziną braliśmy udział w nocnym przejeździe ulicami Katowic, to niezła frajda, dlatego cieszę się, że ten pomysł dotarł także do nas – dodała.

Jak pokazały poprzednie edycje „Rollkujemy w Sosnowcu”, impreza cieszy się sporym powodzeniem. Nie dziwi zatem fakt, że pomimo niesprzyjającej aury, w Parku Sieleckim zebrali się fani tej aktywności. Nie zabrakło także sympatyków jazdy na rowerze czy hulajnodze.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę na dystansie ok. 9,5 km, która prowadziła ul. Parkową, 3-go Maja, następnie ul.Dęblińską, Mierosławskiego, Teatralną, Sienkiewicza, Kościelną, Jagiellońską, Ostrogórską, Małachowskiego, Mościckiego, Urbanowicz, Warneńczyka, Legionów, 1-go Maja. Powrót odbył się przez rondo Edwarda Gierka, ulicę Sienkiewicza, Kościelną, Mościckiego, 3-go Maja, aż do Parku Sieleckiego. Na zakończenie uczestnicy przejechali nowym torem dla rolkarzy o długości około 1,5 km, który powstał w nowej części Parku Sieleckiego.

Celem wydarzenia była dobra zabawa, integracja środowiska fanów tej aktywności, ale także pokazanie, że w mieście wciąż jest zbyt mało miejsc, w których można bezpiecznie jeździć na rolkach czy wrotkach.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych dla rolkarzy. Już w niedzielę, 2 lipca w Parku Sieleckim odbędą się pierwsze zajęcia w ramach Akademii Rolki Sielec, którą poprowadzą profesjonalni instruktorzy.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here