Ruszył kolejny etap remontu ulicy Nowopogońskiej w Czeladzi. Na mieszkańców czekają utrudnienia, wyznaczono nowe objazdy.

We wtorek, 17 października ruszył kolejny etap remontu ulicy Nowopogońskiej. W dniach od 17 października do 15 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu od skrzyżowania z ulicą Francuską do granicy z miastem Sosnowiec.

Ulica Nowopogońska to główna ulica wjazdowa od strony Sosnowca do Czeladzi, stanowi ważną drogę tranzytową w mieście. Trudno jednak przebyć ją bez ciągłego hamowania lub omijania kolein. Kierowcy od lat skarżyli się, że często dochodzi tam do uszkodzeń samochodów.

Realizacja zadania spowoduje znaczne utrudnienia w ruchu na tym newralgicznym odcinku ul. Nowopogońskiej. Obecnie wprowadzony został plan objazdów w związku z rozpoczęciem jej przebudowy na odcinku od ronda na Piaskach do granicy z Sosnowcem.

Dotychczas na remontowanym odcinku położono nową nawierzchnię oraz wykonano chodniki. Dokonano też drobnej korekty przebiegu drogi. Całość remontowanego odcinka drogowego będzie posiadała nową podbudowę i nawierzchnię. Wyremontowana będzie też sygnalizacja świetlna. Modernizacji poddana będzie również kanalizacja.

Objazdy Nowopogońska – fot. Powiat będziński
Objazdy Nowopogońska – fot. Powiat będziński

Objazd będzie odbywał się poprzez ulice Wiejską, Wiosenną, Wyspiańskiego i Orzeszkowej. Zakończenie całości prac przewidziane jest do listopada br.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here