Po wielu miesiącach, mieszkańcy osiedla przy ulicy Naftowej doczekali się zmian. Kończą się właśnie prace remontowe kładki przebiegającej nad dworcem Sosnowiec Południowy.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni zakończyć się mają prace związane z remontem kładki przy Dworcu Południowym w Sosnowcu, która łączy ulicę Teatralną z Naftową. To efekt prac rozpoczętych jeszcze w 2015 roku. Wówczas miasto rozpisało przetarg na remont, który jednak nie został rozstrzygnięty. Zgłosiła się zaledwie jedna firma, która prace wyceniła na ponad 4 miliony złotych brutto, przy czym miasto było gotowe na kwotę rzędu… 1,3 mln.

Po wielu perypetiach prace rozpoczęto w listopadzie 2015 roku. Ówczesne prace obejmowały m.in. remont schodów od strony Naftowej, a właściwie całkowitą ich wymianę, remont chodnika od strony Naftowej, wraz z wymianą nawierzchni, a także przebudowę oświetlenia oraz sieci technicznej.

W lipcu 2017 roku rozpoczęły się prace związane przyłączem kanalizacyjnym, odprowadzeniem wody i zabezpieczeniem antykorozyjnym kładki. Ostatecznie, po zakończeniu prac modernizacyjnych na mieszkańców miasta, poza wymienioną nawierzchnią na kładce i podjazdach, czekać będą dwie windy osobowe dla osób niepełnosprawnych czy odnowione zatoki autobusowe (wraz z wiatą ze stojakami na rowery przy ul. Naftowej).

– Chcemy także ułatwić komunikację osobom niepełnosprawnym. Dlatego przy ślimaku pojawi się winda, szyby już są także montowane na kładce między Wspólną/Teatralną a Naftową. Również dzięki zmianom na kładce środulskiej osoby niepełnosprawne, z wózkami i rowerzyści będą mieli ułatwiony dostęp zarówno do parku, jak i osiedla – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na remont kładki przy ul. Naftowej przeznaczono 4,5 mln złotych. Jest to część większej inwestycji, wartej w sumie 12 milionów złotych i obejmującej także remont kładki dla pieszych nad ul. 3 Maja i przejścia podziemnego pod ulicą 3 Maja, przy tzw. „Ślimaku”, przejścia podziemnego przy ulicy Narutowicza (przy ściance wspinaczkowej), przejścia podziemnego przy ul. Narutowicza – 3 Maja (obok „Okrąglaka”) oraz przejścia podziemnego pod ulicą Piłsudskiego w rejonie Jastrzębiej.

Kładka przy Naftowej ma zostać wyremontowana do końca sierpnia 2017 roku.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Po co kładka nad torami po których niemal nic nie jeździ? Zaczną tam kursować Koleje Śląskie czy nie? Mamy w końcu metropolię, czemu na innych trasach mogą jeździć pociągi, a w Sosnowcu nie?

  2. Przejście na Narutowicza to dla rowerzystów jakiś koszmar. Po jaką cholerę barierka przy pochylni dla wózków ? Bo była wcześniej ? Makabra.

  3. A co z Naftką? Tak fajnie ruszyła Spółdzielnia z remontami bloków i stanęło 🙁
    Starą Naftową też ruszyli, ale czy przy okazji CO zamiast pieców zrobią, bo bardzo kopcą z tych kominów…

  4. Zróbcie porządek z waszą stroną. Jest konflikt jquery i jquery migrate. Jako, że jest postawiona na wordpressie, to wystarczy zrobić w pliku function.php deregister…
    Na firefox muli i zacina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here