Trwają ostatnie prace związane z remontem ulicy 3 Maja w Sosnowcu. Zanim jednak kierowcy będą mogli cieszyć się z nowej nawierzchni, czeka na nich kolejna zmiana organizacji w centrum miasta.

To już ostatni etap modernizacji głównej arterii miasta. Od poniedziałku trwają prace na wiadukcie w ciągu ulic Blachnickiego i Prusa. Drogowcy układają tam zielony asfalt na pasie w kierunku Środuli. We wtorek zielona nawierzchnia pojawiła się także na drodze w kierunku Zagórza.

Natomiast, w środę drogowcy przystąpili do układania ostatniej warstwy czarnego asfaltu w centrum miasta na pasie drogi w kierunku Środuli. Po zakończeniu, wykonawcy pozostanie do ułożenia nawierzchnia z zielonego asfaltu w obu kierunkach. Zanim to nastąpi, na kierowców czeka istotna zmiana w centrum miasta.

W czwartek, 12 kwietnia o godz. 9:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu. W obu kierunkach jazdy na odcinku od ul. Piłsudskiego do węzła CWK zamknięte zostaną prawe pasy w ciągu ul. 3-go Maja.

Ponadto, zamknięte będą prawoskręty z ul. Sienkiewicza w ul. 3-go Maja, w ul. Piłsudskiego oraz z ul. 3-go Maja oraz w ul. Mościckiego z ul. 3-go Maja, jak również zjazd ze Ślimaka w ul. 3-go Maja. – Prosimy o zachowanie ostrożności – podkreślają miejscy urzędnicy.

Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Wprowadzone zmiany wpłyną na przejazd poszczególnych linii autobusowych. Ponadto, prowadzone zostaną również tymczasowe lokalizacje wybranych przystanków:

 • Sosnowiec Dworzec PKP (w kierunku Katowic i Mysłowic) – na wysokości parkingu przed budynkiem dawnego DH „Sezam”,
 • Sosnowiec Dworzec PKP (w kierunku Pogoni i Zagórza) – na wysokości posesji nr 15, budynek dawnego kina MUZA,
 • Sosnowiec Aleja Zwycięstwa – cofnięty w kierunku skrzyżowania z ulicą Małachowskiego,
 • Sosnowiec Estakada – przesunięty powyżej skrzyżowania z ulica Śmigielskiego.

Najbliższe dni pozwolą na uzupełnienie ostatniego brakującego fragmentu asfaltu na odcinku ulicy 3 Maja na wysokości Środuli. To znak, że remont nawierzchni drogi w centrum miasta wchodzi w ostatnią fazę.

CZYTAJ TAKŻE:

Nowa organizacja ruchu w centrum miasta. Rondo przy ślimaku już działa

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

 1. hehe
  tradycyjnie zmiana nastąpiła inaczej niż w komunikacie 😀
  przed 7 rano już było pozmieniane – a miało o 9!?

  co się dzieje z zatoczkami przy PKP? brak robót w wyniku spartaczenia zatoczki przy Ślimaku? poszukiwanie innego podwykonawcy brukowania?

 2. A mnie zastanawia inna rzecz: miasto chce rewitalizacji placu przed dworcem oraz dawnej Patelni, tymczasem droga jest przebudowywana po staremu. WTF?

 3. Faktycznie my kierowcy będziemy się bardzo cieszyć z nowego asfaltu, z dwóch pasów będzie teraz jeden dla zwykłych osobówek. Dziękujemy prezydencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here