Basen miejski przy ulicy Sienkiewicza w Zawierciu przejdzie metamorfozę. Pierwsze efekty prac zobaczyć będzie można na początku wakacji.

Chociaż w okresie letnim basen miejski jest jednym z najchętniej uczęszczanych miejsc, to od wielu lat popadał w coraz większą ruinę. Jego stan, z roku na rok, jest coraz gorszy. Wkrótce ma się to zmienić. Ruszył pierwszy etap inwestycji, który sprawi, że obiekt przejdzie prawdziwą metamorfozę, której pierwsze efekty będzie można podziwiać wraz z początkiem wakacji.

– Basen całkowicie zmieni swoje oblicze. Dookoła basenu zostanie zbudowany drewniany podest z barierą ochronną. Wymienimy powierzchnię chodników na niemal całym terenie. Zamontujemy elementy małej architektury – nowe ławki, kosze oraz leżaki. Na basenie będą świecić nowe, ekologiczne lampy solarne. Zdemontowano starą trybunę, która zagrażała bezpieczeństwu użytkowników. Zamiast tego pojawi się trawnik i utwardzona powierzchnia. Zamontujemy też piaskownice dla dzieci. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy etap zakończy się wraz z początkiem wakacji – wyjaśnia Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Inwestycję realizuje zakład BUD-REM Tomasz Skipirzepa z Zawiercia. Koszt najważniejszego etapu wynosi nieco ponad 272 tysiące złotych brutto.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. W naszym klimacie odkryty basen to strata kasy i miejsca, lepszym rozwiązaniem jest basen kryty z wyjściem na zewnątrz i małą niecką z plażą, czy tak jak mają aquaparki w DG czy Żorach. Latem jest gdzie się poopalać a przez cały rok basen służy ludziom od rana do wieczora. To jest już relikt i zabytek. Lepszy mały basen niż coś takiego.

  2. Jest lato zrobili basen na szybko z ruiny i znowu żel czy w tym kraju jest ktoś co jest zadowolony?Jakiś tempak nic od siebie nie da nic A żąda niewiadomo czego,opanujmy się trochę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here