W niedzielnym meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało z GKS-em Bełchatów 1:1.

W niedzielne popołudnie na Stadionie Ludowym piłkarze Zagłębia podejmowali beniaminka z Bełchatowa. Warto dodać, że trenerem GKS-u jest Artur Derbin, były trener i piłkarz sosnowieckiego klubu, którego wszyscy ciepło wspominają.

Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, choć okazji nie brakowało. W 21. minucie szansę na zdobycie gola mieli goście, ale dwukrotnie dobrze zachował się Matko Perdijić. Najpierw odbił piłkę po strzale Mateusza Marca, a następnie wybronił strzał Bartosza Biela. W odpowiedzi blisko trafienia do siatki był Tomasz Nawotka, jednak jego próbę obronił Paweł Lenarcik.

Przed przerwą swoje szanse mieli także Szymon Pawłowski i Patryk Małecki, a po stronie gości – Bartosz Biel.

Tuż po zmianie stron niezłą okazję zmarnował Fabian Piasecki. Zawodnik posłał piłkę głową obok bramki.

Pierwsza bramka padła w 61. minucie. Dawid Ryndak we własnym polu karnym sfaulował Bartłomieja Bartosiaka i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Marzec i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Po stracie bramki Zagłębiacy ruszyli do ataku i próbowali wyrównać. Sosnowiczanie nie potrafili jednak przełożyć przewagi na zdobycz bramkową.

Udało się dopiero w 84. minucie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym, futbolówka trafiła pod nogi Stanisława Biłenkiego, który z bliska pokonał golkipera z Bełchatowa.

Zagłębie próbowało jeszcze zdobyć zwycięskiego gola. I była ku temu szansa, ale w doliczonym czasie gry sędzia nie zauważył zagrania ręką jednego z graczy GKS-u w polu karnym i zakończył mecz.

Kolejnym rywalem sosnowiczan będzie Radomiak Radom. Mecz ten odbędzie się 14 września (godz. 14.00.).

Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 -Mateusz Marzec (61., karny), 1:1 -Stanisław Biłenkyj (84.)

Zagłębie: Perdijić – Ryndak Ż, Hołota, Polczak, Słomka (80. Grzelak), Nawotka, Sinior, Karbowy (58. Biłenkyj), Pawłowski Ż, Małecki (73. Mularczyk), Piasecki.

GKS: Lenarcik – M.Grzelak, Grolik, Magiera, 2. Szymorek, Biel, Czajkowski, Małachowski Ż, Marzec (83. Ryszka), Wołkowicz (58. Bartosiak), Stanek (69. Mas).

Żółte kartki: Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak – Adrian Małachowski.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).