Rada Miejska w Czeladzi zatwierdziła rekordowy budżet miasta na 2019 rok. – Dziękuję za przyjęcie tego niezwykle ambitnego, rekordowego budżetu – zwrócił się do radnych burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Czeladzi radni przyjęli budżet na 2019 rok. W głosowaniu udział wzięło 21 osób. Za jego przyjęciem zagłosowało 18 radnych, a trzech wstrzymało się od głosu.

Zaplanowane dochody mają wynieść 185 mln zł, w tym 37 mln zł stanowić mają dochody zewnętrzne, głównie fundusze europejskie. 25 mln zł to planowane dochody majątkowe, a 120 mln zł stanowić będą tzw. dochody bieżące. Zaplanowane wydatki miasta opiewają na kwotę 186,5 mln zł. 65 mln zł to plan wydatków inwestycyjnych, a 120 mln zł to tzw. wydatki bieżące.

– Jak widać rozpoczynamy kadencję od mocnego uderzenia. W przyszłorocznym budżecie zaplanowaliśmy najwyższe w historii naszego miasta dochody budżetowe. Dochody, które są niemal dwukrotnie wyższe niż te, które zastałem, zostając 4 lata temu po raz pierwszy burmistrzem Czeladzi. Oczywiście równolegle, w podobnej wysokości, rekordowo wzrosły także wydatki miasta. Nigdy jednak w historii Czeladzi nie wydaliśmy w ciągu roku takiej ilości środków na inwestycje. Zaplanowane na ten rok 65 mln zł na inwestycje, to rekord, który jeżeli zostanie zrealizowany, będzie zapewne trudny do pobicia przez wiele lat – powiedział Zbigniew Szaleniec. – A taki zakres inwestycji będzie możliwy do sfinansowania, bo będziemy mieli do dyspozycji aż 37 mln zł unijnych środków, czekających już na nas po rozstrzygniętych w tym roku konkursach. Drugim źródłem dochodów, które pozwolą nam realizować inwestycje na tak wysokim poziomie, są rekordowo zapowiadające się dochody majątkowe ze sprzedaży nieruchomości. Zapowiada to nie tylko znaczne wpływy środków do budżetu miasta, ale także kolejne duże prywatne inwestycje gospodarcze – dodał burmistrz Czeladzi.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here