Rok 2018 r. to rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Sosnowiec przygotował szereg wydarzeń dla mieszkańców. Jedną z nich będzie próba bicia rekordu Guinnessa.

Świętowanie tej rocznicy w Sosnowcu ma wymiar symboliczny. Zagłębie Dąbrowskie było bowiem regionem o silnych tendencjach niepodległościowych i patriotycznych. 16 czerwca będziemy świadkami próby pobicia Rekordu Guinnessa.

Próba będzie polegała na równoczesnym niesieniu przez co najmniej 3794 osoby flagi narodowej (wymiary flagi 1000 m x 3 m). Przemarsz wyruszy z ulicy Rydza Śmigłego przy Placu Papieskim. Podobną próbę przeprowadzono ostatnio w Pile, ale była to próba nieudana. Ostatni rekord należy do Indii, został on pobity w ubiegłym roku. Teraz kolej na Sosnowiec!

Zapisy będą odbywać się od godziny 7:00 do 17:45 w miejscu organizowanego wydarzenia. Uczestnikami mogą być osoby, które ukończyły 7 lat i są w stanie unieść flagę na wysokość 1 metra. Uczestnicy rozpoczną przemarsz o godz. 18:00.

Każda osoba się liczy. Jeśli rekord uda się pobić, Sosnowiec znajdzie się w Księdze Rekordów Guinnessa. Przyjdź, przemaszeruj z nami ulicami Sosnowca i zostaw swój ślad w historii Polski!

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda tylko, ze w uroczystości z okazji odzyskania niepodległości wsadzono tyle elementów religijnych związanych z organizacją która przyczyniła się wybitnie do utraty tejże niepodległości i jej utrwalenia podczas zaborów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here