W całym kraju trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji. W Dąbrowie Górniczej podpisy mają być zbierane w czwartek, 9 marca.

Zbiórka podpisów na rzecz referendum w sprawie reformy edukacji ruszyła 31 stycznia. Pomysłodawcą jest Związek Nauczycielstwa Polskiego, a w skład komitetu inicjatywy obywatelskiej ws. referendum weszli przedstawiciele stowarzyszeń, partii, organizacji i ruchów społecznych, m.in. koalicji Nie dla chaosu w szkole, ruchu Rodzice przeciwko reformie edukacji, Krajowego Porozumienia Rodziców i Rad Rodziców, OPZZ, PO, Nowoczesnej, Razem, Inicjatywy Polska i PSL.

Czy jest pan/pani przeciwko reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku — tak brzmi pytanie referendalne.

W Dąbrowie Górniczej zbiórka podpisów odbędzie się w czwartek, 9 marca w godzinach 15:00-17:00 przed PKZ. Dąbrowskie wydarzenie komentuje Dorota Łoboda z Rodzice przeciwko reformie edukacji, pisząc: „Wspieramy Dąbrowę Górniczą. Obyście zebrali jak najwięcej podpisów. Wspólnie próbujmy powstrzymać złe zmiany”.

Warto także dodać, że Kuratorium Oświaty w Katowicach negatywnie zaopiniowało projekt sieci szkół zaproponowany przez Dąbrowę Górniczą. Prezydent Podraza zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Reforma edukacji, w ramach której zmieniona zostanie m.in. struktura szkół, ma rozpocząć się od roku szkolnego 2017/18. W miejsce obecnie istniejących typów szkół zostaną wprowadzone stopniowo: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe. Gimnazja mają zostać zlikwidowane.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Ale jest już nieco po herbatce…. Absolutnie nie jestem fanką PiS, ale akurat chęci likwidacji gimnazjów nie ukrywali podczas kampanii wyborczej jak, na przykład, niektórych swoich polityków. Był to jeden z eksponowanych punktów ich programu. Skoro otrzymali tak silny mandat, że rządzą samodzielnie, to robią, co zapowiedzieli w tym jednym przypadku. Dlaczego wówczas suweren nie widział nic złego w likwidacji gimnazjów i zagłosował na obecną partię rządzącą,albo nie pofatygował się do urny, aby zagłosować na inną opcję? Obecnie gimnazjom nic już nie pomoże .

  2. Skonczcie z tą propagandą i nie ośmieszajcie się rozmawiałem z wnuczkami i są zadowolone za zmianą ponieważ w gimnazjum jest bardzo dużo wulgaryzmu i przemocy i tyle aż tyle
    Wysłano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here