Zagłębie Sosnowiec pozyskało nowego środkowego pomocnika. Został nim Rafał Makowski z Legii Warszawa.

20-letni Rafał Makowski jest wychowankiem Legii Warszawa, w barwach której przeszedł przez wszystkie grupy młodzieżowe, a w 2014 roku zadebiutował w seniorskiej piłce w Legii II Warszawa. W pierwszym sezonie w III lidze rozegrał 17 spotkań, a do tego dołożył zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów. W kolejnych sezonach piłkarz zadebiutował w Lotto Ekstraklasie (7 spotkań), dodatkowo występował w drugiej drużynie, a także w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Rafał Makowski ma już za sobą grę w pierwszej lidze. W sezonie 2016/2017 spędził jedną rundę w Pogoni Siedlce, gdzie rozegrał 15 spotkań.

Nowy gracz Zagłębia do obecnego sezonu przygotowywał się z Legią, z którą wyjechał na obóz przygotowawczy. Rozegrał także cały mecz drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z IFK Mariehamn (legioniści wygrali 6:0 – przyp.). Do klubu ze Stadionu Ludowego Makowski trafił na roczne wypożyczenie.

– Już na samym początku okresu przygotowawczego dostałem informację, iż jest zainteresowanie ze strony Zagłębia moją osobą. Podjąłem decyzję, że pojadę z Legią na obóz, powalczę o skład i dopiero zobaczę, jaka decyzja będzie najlepsza dla mnie. Transfer został przesunięty w czasie, ale cieszę się, że doszło do tej „transakcji”. Będę chciał pomóc Zagłębiu w walce o Lotto Ekstraklasę, gdyż ten klub zasługuje na to – powiedział Rafał Makowski.

Makowski jest kolejnym piłkarzem Legii, który w tym sezonie zagra w sosnowieckim klubie. Niedawno do Zagłębia wypożyczony został Tomasz Nawotka.

Młodzi podpisują

Swoje pierwsze profesjonalne kontrakty podpisali również wychowankowie Zagłębia – Mikołaj Gądek (3-letni) i Konrad Kumor (2-letni).

Mikołaj Gądek podpisał kontrakt z Zagłębiem - fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Mikołaj Gądek podpisał kontrakt z Zagłębiem – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

17-letni Mikołaj Gądek najczęściej gra na skrzydle lub jako ofensywny pomocnik. Ostatnio występował w prowadzonych przez Mariusza Strojczyka juniorach starszych.

– Bardzo dobra motoryka, na wysokim poziom, świetnie wyszkolony technicznie, dobre walory wolicjonalne. Zawsze uśmiechnięty, a to jest ważne. Warto dodać, że grał u mnie pół roku w juniorze starszym, czyli z rywalami o 2 lata starszymi i był wyróżniającym się zawodnikiem – przekazał trener Mariusz Strojczyk. – Niezwykle kreatywny piłkarz, nie boi się gry jeden na jeden. Dodatkowo daje dużo drużynie, ale sam też potrafił wykończyć akcję, jest bramkostrzelny. Trzymam za niego kciuki – dodał trener Grzegorz Bąk.

Konrad Kumor podpisał kontrakt z Zagłębiem – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu
Konrad Kumor podpisał kontrakt z Zagłębiem – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Z kolei 17-letni Konrad Kumor jest prawym obrońcą, choć na początku przygody z piłką występował na prawe pomocy.

Bardzo szybki skrzydłowy, obecnie grający na prawej obronie, zawsze miał dużo asyst, gra dla drużyny, bardzo dobry ruch ze strony klubu. Trzymam za chłopaków kciuki, mam nadzieję, że osiągną sukces – zdradził trener Grzegorz Bąk. – Konrad to jest prawdziwy wojownik, świadomy swojej pracy. Technika, świetna motoryka i walory wolicjonalne, to najlepsze cechy piłkarza – dodał trener Mariusz Strojczyk.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

W meczu inaugurującym nowy sezon Nice I Ligi, piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali przed własną publicznością z Olimpią Grudziądz 0:1. Olimpia Grudziądz dla ekipy z Sosnowca zawsze była trudnym rywalem. W ośmiu ostatnich konfrontacjach Zagłębie triumfowało tylko raz i było to...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here