Radni z Dąbrowy Górniczej zdecydowali o udzieleniu dotacji na renowację zabytkowej bazyliki w centrum miasta.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej radni zdecydowali o udzieleniu kolejnych dotacji na renowację zabytkowej bazyliki w centrum miasta oraz kapliczki w Trzebiesławicach.

Wsparcie dla bazyliki NMP Anielskiej sięgnie ponad 787 tys. zł, a dla trzebiesławickiej kapliczki to 356 tys. zł. Łączna kwota przekracza 1 mln 144 tys. zł.

Przypomnijmy tylko, że we wcześniejszych latach, z budżetu miasta oba zabytki wsparto kwotą ponad 2 mln 200 tys. zł.

Prace konserwatorskie, renowacyjne i roboty budowlane w bazylice NMP Anielskiej, prowadzone przy wsparciu środków miejskich, obejmą zabezpieczenie i konserwację ceglanej elewacji bocznej – północnej wieży głównej oraz elewacji ceglanych kaplicy św. Aleksandra. Kaplica w Trzebiesławicach przejdzie kompleksowy remont.

Foto: UM Dąbrowa Górnicza

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Zbierają miliardy z tacy… Jak nie stać ich na remont to niech zamkną nieprzynoszący zysku przybytek zamiast wyciągać łapy po nasze podatki.

  2. To są zabytki zresztą nieliczne jakie pozostały w tej zapyziałej dziurze. Lepiej finansować taką dziurę bez dna jak nemo czy wydawać miliony na budynki które nie przedstawiają żadnej wartości jak nowy mops.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here