Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w Będzinie radni dyskutowali o projekcie budżetu na 2019 rok. Radni byli prawie jednogłośni przyjmując budżet.

Podczas sesji uchwalony został budżet miasta na 2019 rok. Grudniowa sesja była również okazją do rozmów na temat Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Będzina na lata 2019-2028. Dzięki temu możliwa będzie realizacja kolejnych ważnych dla mieszkańców Będzina inwestycji i ciekawych przedsięwzięć.

W budżecie na przyszły rok, po stronie dochodów znalazło się ponad 251 mln zł, wydatki zaplanowano na 257 mln zł. Za uchwałą opowiedziało się 22 radnych, a tylko jeden był przeciwny.

– Jedynym radnym, który zagłosował przeciw budżetowi jest Tadeusz Kowal. Świadczy to o tym, że nie jest zwolennikiem rozwoju naszego miasta. Jednocześnie cieszę się, że pozostali radni poparli przyszłoroczny budżet, a tym samym wyrażają aprobatę dla przyjętego kierunku zmian Będzina – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Jak wynika z Wieloletniej Prognozy Finansowej na kolejne lata, dochody powinny utrzymać się na podobnym poziomie przez kilka lat, przy zachowaniu wydatków na poziomie ok. 215-225 mln. W latach następnych miasto zaplanowało wzrost dochodów głównie w obszarze subwencji i udziałów w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz sprzedaży majątków. Natomiast zaplanowane rozchody obejmują spłatę dotychczas zaciągniętych pożyczek, kredytów i wykup obligacji komunalnych.

Dzięki temu możliwa będzie realizacja kolejnych ważnych dla mieszkańców Będzina inwestycji oraz kontynuacja rozpoczętych projektów. Miasto wkrótce ma zająć się takimi projektami, jak: remonty dróg, budowa parkingów, remont i modernizacja budynków, utrzymanie transportu zbiorowego, termomodernizacja obiektów czy modernizacja terenów rekreacyjnych oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Przedmiotem obrad było także m.in. sprawozdanie prezydenta Łukasza Komoniewskiego z działalności w okresie międzysesyjnym oraz uchwalenie Miejskiego Programu Wspierania Rodziny na lata 2019 – 2021.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here