Sosnowiec stawia na ekologię. Sosnowieccy radni zamienią papierowe wersje uchwał i innych dokumentów na wersje elektroniczne. Od teraz będą pracować na tabletach.

Sosnowiec stawia na ekologię. Tamtejsi radni na początku maja otrzymają służbowe tablety. Mają one usprawnić pracę urzędników.

– Już od dłuższego czasu były sygnały od radnych, żeby uprościć pewne procedury. Wychodzimy więc naprzeciw ich oczekiwaniom. Wkraczamy w cyfryzację. Dzięki tabletom radni będą praktycznie cały czas dostępni dla mieszkańców. Ułatwią bowiem przepływ informacji i nie tylko. Codziennie drukujemy w urzędzie tomy materiałów i tablety na pewno usprawnią naszą pracę – przekonuje Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Za 28 urządzeń Huawei MediaTab T2 o przekątnej ekranu 10,1 miasto zapłaciło 34 zł. Tablety będą miały oczywiście dostęp do internetu. Miesięczny abonament za wszystkie urządzenia wyniesie 1377 zł.

W maju szkolenie

W maju radni zostaną przeszkoleni w obsłudze urządzeń i programów. Przez dwie najbliższe sesje sprzęt będzie testowany. – Maj to będzie taki okres przejściowy. Radni będą musieli poznać wszystkie zasady, na jakich ma to wszystko funkcjonować – dodaje Krzysztof Polaczkiewicz.

– Mocno liczymy, że po przerwie wakacyjnej radni będą już pracować tylko na tabletach. Wszystkie wersje papierowe materiałów nie będą już dostarczane do skrzynek radnych. Co ważne, urządzenia te będą wyposażone w system do głosowania, co jeszcze bardziej usprawni naszą codzienną pracę – stwierdza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Co o nowych tabletach sądzą sosnowieccy radni?

– Zobaczymy, jak to rozwiązanie się sprawdzi. Na pewno tablety usprawnią naszą pracę jak i przede wszystkim ułatwią kontakt z mieszkańcami. Jest to także rozwiązanie proekologiczne – teraz wszystkie dokumenty będziemy mieli w jednym urządzeniu, a nie na nawet kilkuset stronach. Sporo drzew uda się dzięki temu uratować, a teraz drzewa i przyroda potrzebują naszej pomocy jak nigdy. Dodatkowo, powstaje system głosowania z wykorzystaniem tabletów, co zdecydowanie przyspieszy działanie rady. Koszt tego rozwiązania też wydaje się racjonalny. Dajmy szansę rozwoju e-Rady Miasta – powiedział nam Łukasz Litewka.

Podobnego zdania jest Jan Bosak. – Jestem już starszą osobą i na komputerze mało pracuję, ale mimo to popieram pomysł wprowadzenia tabletów. Uważam, że na co dzień otrzymujemy za dużo tych papierowych dokumentów i przejście na wersję elektroniczną jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede mną dużo nauki, ale trzeba iść z duchem czasu. Teraz będziemy mieć wszystko w jednym miejscu i trzeba się do tego przyzwyczaić – powiedział.

Jakie jest Wasze zdanie?

Czy kupno tabletów przez sosnowiecki magistrat to dobry pomysł?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. A już myślałem, że radni z prezydentem na czele dadzą dobry przykład i choć raz w tygodniu przyjadą do pracy z wykorzystaniem naszej cudownej komuni(zm)kacji miejskiej? Być może wtedy nie przeszłyby tak yntylygyntne pomysły jak likwidacja możliwości zakupu zwykłych biletów w kioskach czy sklepach, jaką od lipca zamierza uraczyć nas KZK GOP? Swoją drogą – słyszeliście ten news? Bo jakoś nikt nigdzie o tym nie wspomina…

    • Faktycznie, KZK GOP zamierza ograniczyć możliwość kupienia biletów jednorazowych w kioskach. Szok co oni tam wyprawiają, czemu prezydenci miast nie protestują? Wszyscy mamy się przesiąść do samochodów?

      • Prezydenci zapewne mają to gdzieś. Najgorsze, że mało kto o tym w ogóle wspomina. Jak się komuś w lipcu nagle zepsuje samochód, pójdzie jak zwykle w takiej sytuacji do osiedlowego sklepu lub kiosku, a tam zonk…

  2. znając życie papierowej roboty i tak nie ubędzie, kwestia tylko dodatkowej opcji ich zeskanowania. Teraz też urzędnicy mają e-maile więc jakby chcieli to kontakt byłby bezpośredni i szybki. Jeśli ma być tak nowocześnie to każdy z radnych powinien jeszcze mieć na urządzeniu zainstalowany certyfikowany podpis elektroniczny

  3. tablety na głupoty,wystarczy przyjšć na sesje rady miasta i posłuchać co mają do powiedzenia radni ,ktörym ktoš pozamykał usta.Nawet Chęcinskiemu znudziły się te ciągłe pochwały i lizusostwo przez niektórych.radnych,więc aktywnym radnym zakupił tablety na wakacje żeby swoją twórczą aktywnošć pochwał przenosili na tableety, to taki postęp i nowoczesnošć w stolicy zagłębia a zpewnošcią mieszkañcy docenią ten noblowski pomysł i wynalazek w sosnowcu.stolicy zagłębia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here