Radni z Poręby apelują o to, aby lokali przedsiębiorcy zachowali dbałość o miejską przestrzeń. – Porządek świadczy o naszym mieście – podkreślają radni.

Wiele miast boryka się z problemem śmieci. Jest to efekt m.in. złej polityki, problemów związanych z firmami zajmującymi się odbiorem odpadów, nieumiejętną segregacją, a także obojętności ze strony społeczeństwa. Zdaniem radnych z Poręby właśnie ten ostatni element jest przyczyną bałaganu, jaki panuje w centrum miasta.

Radni przekonują, że tutejszych lokali porządek nie jest na pierwszym miejscu. – Obserwuję, że jest tutaj spora grupa właścicieli sklepów lub wynajmujących lokale, którym śmieci przy własnym lokalu zupełnie nie przeszkadzają – mów Elżbieta Kołodziej, przewodnicząca Rady Miasta Poręba.

Dodaje, że problem nie dotyczy wszystkich sklepikarzy. – Są takie miejsca, gdzie przed lokalem jest pięknie, gdzie nawet przestrzenie między płytami chodnikowymi są wyplewione. Są jednak i takie, gdzie pełno jest butelek, opakowań i innych śmieci – zaznacza Elżbieta Kołodziej. – Dbajmy o porządek w przestrzeni miejskiej! Nam wszystkim wówczas będzie przyjemniej – dodaje.

O porządek w Porębie dba Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jednak o teren prywatny zadbać musi właściciel, który powinien należycie zadbać o czystość i porządek na swoim terenie. W przeciwnym razie, jak przekonują radni, świadczy to źle nie tylko o nim, ale także o mieście.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here