W Porębie, powstała dziewięcioosobowa rada, której zadaniem będzie dbanie o dobro i interesy najstarszych mieszkańców miasta.

Pierwsze posiedzenie rady już się odbyło. W sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie spotkało się dziewięciu jej członków, władze miasta na czele z burmistrzem Poręby Ryszardem Spyrą, a także przedstawiciele Rady Miasta Poręba i Młodzieżowej Rady Miasta Poręba.

– Cieszę się, że mamy już organ, który zajmie się najistotniejszymi sprawami z punktu widzenia seniorów. To bardzo ważna dla mnie grupa społeczna. Od seniorów czerpać możemy mądrość życiową i wiedzę – podkreślał burmistrz Spyra.

Rada Seniorów w Porębie - fot. UM Poręba
Rada Seniorów w Porębie – fot. UM Poręba

W trakcie pierwszego posiedzenia, członkom Rady Seniorów, wręczone zostały oficjalne zaświadczenia przynależności do nowo powołanego organu. Wybrano także prezydium rady. Na jej czele – w roli przewodniczącego Rady Seniorów – stanie Robert Bijak, społecznik. Wiceprzewodniczącą została Anna Potok. Funkcję sekretarza rady przekazano Annie Wawrzynkiewicz.

Porębska Rada Seniorów ma już swój regulamin. Jej zadaniem będzie opiniowanie decyzji dotyczących seniorów, a także dbanie o prawa, dobro i rozwój najstarszych mieszkańców Poręby.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here