Jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów już niebawem wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Głosy internautów zdecydowały, że Quebonafide zagra także w Sosnowcu. Kiedy?

Quebonafide już 3 czerwca rusza w trasę Red Bull Music Presents. Muzyk zagra siedem otwartych koncertów z dachu autobusu. Wszystkie będą bezpłatne. Raper pojawi się w miastach, które w internetowym głosowaniu wybrali jego fani, m.in. w Sosnowcu.

Organizatorzy podali już daty wszystkich planowanych koncertów. Pierwszy będzie Radom.
Natomiast w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego Quebonafide zagra 11 czerwca. Koncert w Parku Sieleckim rozpocznie się około godziny 19:00.

Jakub Grabowski, znany lepiej jako Quebonafide urodził się w 1991 roku w Ciechanowie. Zadebiutował trzy lata temu albumem „Ezoteryka”, który okrzyknięty został jednym z najlepszych hiphopowych debiutów 2015 roku. Album sprzedał się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy i pokrył się platyną.

W ramach swojej wytwórni QueQuality, raper zaczął gromadzić młodych twórców, z którymi w 2016 roku wydał album „Hip-hop 2.0”.

W międzyczasie zaczął pracować nad swoim najbardziej ambitnym jak dotąd projektem – albumem „Egzotyka”, na który każdy z utworów nagrał w innym kraju. Płyta ukazała się w 2017 roku i zdobyła status podwójnej platyny oraz tytuł najlepiej sprzedającego się polskiego albumu minionego roku.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here