Sosnowieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w trakcie meczu Zagłębia Sosnowiec z Cracovią, posiadali niedozwolone przedmioty.

Do zatrzymania doszło w niedzielę, po meczu Zagłębia Sosnowiec z Cracovią, który odbył się na Stadionie Ludowym. 32-letni mieszkaniec woj małopolskiego i 26-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego zostali ujęci przez pracowników ochrony w związku z posiadaniem niedozwolonych przedmiotów.

Zabezpieczono przy nich ponad 30 sztuk różnego rodzaju materiałów pirotechnicznych. Za posiadanie takich materiałów sprawcom może grozić nawet kara 5 lat pozbawienia wolności.

Trzeci z zatrzymanych, 33-letni mieszkaniec Sosnowca, dokonał naruszenia nietykalności pracownika ochrony – podczas sprzeczki odepchnął mężczyznę pilnującego bezpieczeństwa i porządku na ternie imprezy. Za ten czyn Ustawa o Bezpieczeństwie Imprez masowych przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, w trakcie meczu w sektorze zajmowanym przez kibiców Cracovii doszło również do rozwinięcia tzw. „sektorówki” i odpalenia rac. Policjanci prowadzą intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawców tego czynu.

Skomentuj przez Facebook

22 KOMENTARZE

 1. Popatrzmy na zdjęcia i zastanówmy się czy dla takich „kibiców” mamy budować Zagłębiowski Park Sportowy? Czy my, nasze dzieci i pewnie ich dzieci, mamy spłacać zobowiązania zaciągnięte na zaspokojenie chorych ambicji włodarzy naszego miasta? Czy budować coś co „buractwo” mianując się kibicami zniszczy po paru meczach? Nie wierzę, że zmieni się mentalność tego małego procenta prostaków przynoszących straty i wstyd dla wielu prawdziwych i oddanych kibiców ZAGŁĘBIA.
  Chcę się mylić ale…

  • Populizm lewicowy. Czy dla łamiących przepisy drogowe mamy budować czy remontować drogi? Przecież ludzie giną!
   To czym nowoczesnym Sosnowiec ma się chwalić co nikt nie ma lub mają nieliczni?
   Ile nowych stadionów w Polsce inne „buractwo” zniszczyło i w jakim stopniu?

  • Co znaczy ”Popatrzmy na zdjęcia i zastanówmy się czy dla takich „kibiców” mamy budować Zagłębiowski Park Sportowy”? Co znaczy ”buractwo” i ”prostaków”? Masz czelność obrażać kibiców Zagłębia a kim Ty jesteś przydupasie? Pokaż mi co kibice zniszczyli na stadionie Ludowym? Na mecze chodzą normalni kibice , nawet całymi rodzinami , stęsknieni ekstraklasy po latach i mimo, iż piłkarze na razie słabo sobie radzą , to mimo wszystko ,kibice tego klubu zasługują by przyjść na mecz ,mam nadzieję w niedalekiej przyszłości , na nowy stadion…

 2. Spokojnie, o budowie stadionu zadecyduje każdy kto pójdzie do urny wyborczej.
  Choć jeśli wierzyć pewnym plotkom to nie będziemy musieli podejmować tej decyzji, bo po prostu nie uzyskamy finansowania. 😉

 3. Dla takich oferm przecież nie ma po co budować stadionu jak oni i tak spadną zaraz spowrotem do pierwszej ligii 😀 nie potrzebny jest nam nowy nowoczesny kurnik, bydło jak widać dobrze bawi się na starym 😀

     • Przypominam że to mieszkańcy Sosnowca i Dąbrowy w większości przyjechali z ziemniakami na „śląsk” bo hutę katowice budują i robota bedzie, i krów nie cza gnać o piontyj nad ranem. Kto ma działkę/ rodziców/ teściów w Pińczowie/Jędrzejowie/Sędziszowie i okolicach niech pierwszy rzuci kamień

     • W punkt, że ho ho. Nie obrażać punktu. Dla kogo te liczne hotele robotnicze w Katowicach, Bytomiu i innych miastach budowali? Dla kogo te osiedla stawiali w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych? Na kopalniach i hutach Np. w Rudzie czy Zabrzu to sami miejscowi rdzenni robili?
      Więcej obiektywizmu, ale wielu kompleksy blokują. Łby zryte może nie jak u Kima, ale …
      Z całej Polski zjeżdżali i na Górny Śląsk bo więcej i lepiej płatnej roboty niż np. w okolicach Pińczowa/Jędrzejowa/Sędziszowa było.

   • Jedyne co mnie boli to to że pieniądze które mogły iść na przedszkola, szkoły, remonty ulic czy rewitalizacje śmierdzącego od meneli centrum chcą przeznaczyć na nowy kurnik dla łysego bydłą które nawet nie potrafi zachować się w swoim obecnym kurniku.

 4. Takich kiboli , pseudokibiców władze powinni załatwić ich jak to robiła milicja za tamtych czasów. Po prostu dobre wpier…. aby siedzieć nie mógł.
  Nie powinny być żadne imprezy masowe organizowane. Nie wiem od czego są Prezydenci miast, czy to im się podoba??? jeśli tak, to powinni wyborcy im podziękować ( teraz mamy okazję). Totalne bydło.
  A swoja drogą napisze do Ministra Sportu aby przemyślał zamknięcie stadionów albo podczas meczy aby były puste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here