W związku z petycjami mieszkańców burmistrz Poręby wynegocjował przywrócenie obsługi wszystkich przystanków na linii autobusu nr 10, które wcześniej zostały zawieszone.

Do Poręby wraca linia autobusowa nr 10, obsługiwana przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu. To efekt starań mieszkańców oraz burmistrza Ryszarda Spyry, który wynegocjował przywrócenie dawnego rozkładu jazdy autobusu.

– Zdajemy sobie sprawę z faktu, że ograniczenie kursowania autobusu o numerze 10, odbijało się na mieszkańcach. Z tego powodu zdecydowałem się na negocjacje z organizatorem przewozów komunikacji miejskiej rezydentem miasta Zawiercia Łukaszem Konarskim – mówi Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

Powodem ograniczenia listy przystanków, które obsługiwała linia był wzrost kosztów. – Próba ograniczenia ilości kursów wynikała ze wzrostu ceny podyktowanej przez ZKM Zawiercie z 4,00 zł na 4,50 zł za jeden wozokilometr tj. z 418 000 zł w 2018 roku do 519 000 w 2019 roku, tj. około 100 000 złotych – tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Na prośbę mieszkańców burmistrz Spyra przywrócił stan rozkładu jazdy do poprzedniego. Oznacza to, że autobus o numerze 10 obsługiwał będzie wszystkie przystanki z rozkładu. Na tych, które omijał, zatrzymywać będzie się „na żądanie”. – Pieniędzy na remonty i niezbędne inwestycje poszukamy w innych obszarach – zaznacza burmistrz.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here