Mieszkańcy regionu wciąż mogą korzystać z uroków dąbrowskiego jeziora – Pogoria I. Po wrześniowej aktualizacji rozkładu podtrzymana zostanie część postojów na sezonowym przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria.

W czerwcu 2017 roku PKP Polskie Linie Kolejowe, w związku z zainteresowaniem przewoźnika – Kolei Śląskich, uruchomieniem na okres wakacyjny,podjęły działania, mające na celu przystosowanie nie użytkowanych peronów tego przystanku do obsługi podróżnych.

Przez całe wakacje użytkownicy mogli korzystać z przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria znajdującego się na trasie Katowice – Zawiercie na odcinku Dąbrowa Górnicza Gołonóg – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Zarówno linia, jak i przystanek cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że również w tym roku zdecydowano się na jego uruchomienie. Zdecydowano, że będzie on działał przez cały okres wakacyjny.

Po wrześniowej aktualizacji rozkładu podtrzymana zostanie część postojów na sezonowym przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Od 2 września do 20 października podróżni będą mieli tutaj do dyspozycji osiem pociągów każdego dnia.

Przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria został wyposażony w system zapowiedzi megafonowych oraz małą architekturę (ławki, kosze oraz gabloty informacyjne na rozkłady jazdy) oraz nowe oznaczenia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here