W przebudowanym budynku przy ul. Łącznej 7 w Dąbrowie Górniczej pojawią się wkrótce nowi lokatorzy. W wyniku inwestycji – przebudowy i rozbudowy budynku socjalnego – powstało 55 mieszkań socjalnych. Wszystkie wyposażone są w sanitariaty.

Blisko rok trwały prace obejmujące przebudowę istniejącego budynku socjalnego przy ulicy Łącznej. W tym czasie budynek zmienił się nie do poznania. Nie tylko bowiem zmodernizowano istniejące lokale. Budynek został dodatkowo rozbudowany o nowy segment. Teren wokół został zagospodarowany. Wykonano drogi, parkingi, sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociąg i niezbędną infrastrukturę. W wyniku inwestycji powstało 55 mieszkań, w tym 36 mieszkań jednoizbowych z wiatrołapem, pokojem z aneksem kuchennym i łazienką oraz 19 mieszkań dwuizbowych.

Na parterze przygotowano dwa lokale przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wydzielono także dwa pomieszczenia techniczne. Warto zaznaczyć, że był to już ostatni budynek socjalny, który posiadał wspólne toalety na korytarzach. Po zakończonych pracach budowlanych obecnie trwają odbiory końcowe. Po ich zakończeniu budynek, będący w zarządzie MZBM będzie gotowy do zasiedlenia.

Koszt inwestycji to 7,6 mln zł. Jest jednak szansa, że część wydanych pieniędzy wróci do kasy miejskiej. Jeszcze w tym roku rozpatrzony zostanie wniosek o dofinansowanie rozwoju mieszkalnictwa socjalnego, który już teraz otrzymał pozytywną ocenę formalną.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here