Jeszcze w tym roku przy Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu powstanie około 200 nowych miejsc parkingowych. Inwestycja powstanie w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu podpisał umowę na finansowanie w ramach programu „Marszałkowski Budżet Obywatelski” projektu rozbudowy szpitalnego parkingu.

Inwestycja warta 560 tys. złotych i sfinansowana z budżetu województwa śląskiego ma powstać jeszcze w tym roku. – Pracownikom, pacjentom i ich rodzinom znacznie łatwiej będzie zaparkować. Ponadto, tabela opłat za korzystanie z parkingu zostanie zmodyfikowana o wydłużony okres parkowania bezpłatnego – mówi dyrekcja sosnowieckiej lecznicy.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

 1. Czy pieniądze za parkowanie samochodów bliskich i rodzin chorych ludzi trafiają do prywatnej firmy, czy też opłaty te zasilają budżet szpitala lub miasta? A co z parkingiem przy szpitalu miejskim, jak długo jeszcze będzie ogrodzony, a rodziny chorych będą parkować między blokami? Czy miasto nie może tego uregulować z przywrócić rodzinom chorych ten ogromny plac do parkowania samochodów???

  • Ty chodzisz do podstawówki?
   …chyba tak, więc wyjaśnię:

   1. w tym systemie władzę wybierają nierozumni
   2. za naszą kasę /czytaj: długi/ władza buduje, „inwestuje” /czytaj: zarabiają własne firmy/
   3. zostajemy z palcem w czterech literach
   4. wybieramy kolejnych cwaniaków, bo jesteśmy lenie i myśleć nam się nie chce, czy też głosować, a np: kibole są zdyscyplinowani
   5. kolejna władza zalicza „osiągnięcia”
   6. długi rosną
   7. zamyka się wszystko co zbędne a śmierdzi przestarzałym państwem socjalnym
   …kolejna zwrotka
   …refren
   …kolejna zwrotka
   8. mamy Hamerykę

 2. Anonimie oczywiście o tym jaka jest władza decyduje suweren i tym samym jakość władzy wskazuje jak papierek lakmusowy jak inteligentnego mamy suwerena, stąd takie katastrofy wyborcze. Ale czy poddanych, bo tak trzeba ich określić, należy żałować, no nie bo jak nie potrafią nadzorować władzy jako swoich pracowników to niech im dadzą popalić może przez kieszeń naleją im rozumu.

 3. 1 – jak jadę do „Barbary” to i tak zawsze parkuje na bocznym prywatnym parkingu – jest tam grubo taniej a nikt do szpitala nie przybywa dla przyjemności… więc dojenie kasy z parkingu przyszpitalnego jest moralnie wątpliwe /podobnie jak odpłatna telewizja dla pacjentów/n Zobaczymy jak to będzie gdy rozbudują przyszpitalny parking za samorządową kasę.
  2 – parking przy szpitalu na Zegadłowicza od początku był skandaliczną prywatą dla kumpli byłych prezydentów miasta – myślałem że Chęciński z tym skończy.
  3 – Idiotyzmem była zmiana kierunku ruchu na Zegadłowicza, przecież to tylko fanaberia z uwagi na uruchomienie przebudowanej Medioteki.
  4 – przy okazji i nie na temat – dlaczego w Barbarze w większości sal był dostępny internet a od pewnego czasu, działa tylko w salach w okolicach wind? Niech ten kto to tak udoskonalił pomyśli że kiedyś sam może tam poleżeć i osobiście przekonać się co znaczy dla chorego dostęp do netu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here