Plac Wolności w Dąbrowie Górniczej ożywa latem. Wszystko za sprawą ogródków letnich. Tak było przynajmniej do niedawna. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się po rozstrzygnięciu przetargu, który właśnie ogłoszono.

Sezon na ogródki letnie niebawem się rozpocznie. Dąbrowianie przyzwyczaili się, że już wiosną na Placu Wolności pojawiają się ogródki, gdzie na świeżym powietrzu można zjeść lub czegoś się napić. Ile ogródków pojawi się w tym roku na Placu Wolności? Mieszkańcy przekonają się po rozstrzygnięciu przetargu, który właśnie ogłoszono. Już jednak wiadomo, że ogródki mogą być maksymalnie trzy.

– Stawka wywoławcza dziennego czynszu wynosi 44 zł, 48 i 64 zł, w zależności od wielkości powierzchni wynajętej pod ogródek piwny. Zainteresowani do wyboru mają trzy propozycje: 220, 240 i 320 metrów kwadratowych – informuje dąbrowski magistrat.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest złożenie oferty i wpłacenie wadium do 25 kwietnia do godz. 11:00 na konto wyznaczone przez urząd miejski. Zainteresowani oferty mogą składać w biurze obsługi klienta urzędu miejskiego. Ten sam oferent może złożyć oddzielnie oferty na każde z trzech miejsc, co oznacza, że teoretycznie może wynająć powierzchnię we wszystkich trzech ogródkach.

Zawarcie umowy najmu nie jest jednak równoznaczne z otrzymaniem od gminy koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych. Dodatkowe informacje o przetargu można uzyskać w wydziale gospodarki nieruchomościami UM, pokój nr 229.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here