Kąśliwe docinki i przepychanki słowne, tak wyglądała wczorajsza dyskusja na portalu społecznościowym między Arkadiuszem Chęcińskim a Łukaszem Litewką.

Feralna dyskusja rozpoczęła się od wpisu sosnowieckiego radnego, Łukasza Litewski, który na swoim profilu ogłosił, że jest pomysł, aby w każdym mieście należącym do metropolii wszystkie autobusy były jednych barw. Zasugerował on, że autobusy linii 55, 808, 811 wkrótce zyskają barwy autobusu jadącego na lotnisko.

Wpis wywołał spore poruszenie wśród mieszkańców. Kolor nie spodobał się komentującym, jak i radnemu. – Cóż, zapewne będzie na drogach bardziej żywo i kolorowo, ale czemu akurat odcień różowego – pyta Łukasz Litewka.

Na odpowiedź włodarza miasta nie trzeba było długo czekać. – Bardzo mnie zastanawia, skąd radny Litewka wie o nowych barwach autobusów w metropolii m.in. linii 55, 808, 811 (o których wspomina), skoro nie wie o tym nawet przewodniczący GZM? – odpowiada Arkadiusz Chęciński.

Dodatkowo, prezydent zarzucił radnemu chęć zaistnienia oraz zdobycia „lajków”. – Zamiast sprawdzić u źródła, jak na radnego przystało, rozpowszechnia informacje o zmianach barw autobusów – skomentował Chęciński. – Fakt jest taki, że przemalowanie pojazdów PKM Sosnowiec wiązałoby się z wydaniem ok. 20-40 tysięcy złotych za jedną sztukę – dodaje.

Takie zarzuty nie spodobały się Łukaszowi Litewce, który przypomniał prezydentowi niedawny film „hejt jest słaby„. Internauci szybko skrytykowali obu polityków za nieprofesjonalne podejście i kłótnie w sieci.

Pod wpisami obu panów pojawiły się nieprzychylne komentarze dotyczące sposobu komunikowania się oraz wyrażania opinii. Mieszkańcy nie kryją oburzenia, że nie tak powinna rozmawiać dyskusja decydentów miasta.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

 1. ciekawe że tak chętnie dyskutują na temat kolorów autobusów a nie raczą zauważyć jak przez ostatnie lata zapaskudzili to miasto pastelowymi farbami. oni – prezydenci Górski z Chęcińskim, Litewka i reszta, pożal się boże, radnych do spółki z bandą estetycznie upośledzonych prezesów SM Jagiellonka,Sielec, Hutnik itd.
  wychodzę na balkon a mieszkam wysoko i panoramę mam rozległą i tylko przez szacunek dla sąsiadów powstrzymuje mnie przed puszczeniem pawia. pastelowego.

 2. Zaściankowi lokalsi.
  Zajadli – jak to sosnowiaki.
  W sporze – cwaniactwo, przekrzykiwanie i demagogia dla ubogich.
  A potem zdziwko, że się Polska śmieje.

 3. a jaki to portal gdzie prowadzone są takie wstrząsające potyczki – przecież to temat z sufitu – reasumując: to trututu majtki z drutu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here