Stowarzyszenie Miłośników Fotografii z Sosnowca wciąż zaskakuje swoimi pracami. Zagłębiowscy artyści tym razem przygotowali wyjątkową wystawę, na której zobaczymy inspirujące fotografie. To efekt ich wizyty w urokliwych Zembrzycach.

Stowarzyszenie Miłośników Fotografii z Sosnowca, co roku organizuje dłuższy, tygodniowy lub ponadtygodniowy plener fotograficzny. – Byliśmy już m.in. w Pilicy, Ustroniu, Krynicy, Sandomierzu, Tomaszowie Mazowieckim i Szymbarku w Beskidzie Niskim. W 2017 roku padło na Zembrzyce, wieś położoną na północ od Suchej Beskidzkiej, na granicy Beskidu Makowskiego i Małego – wyjaśnia Joanna Bratko-Lityńska, prezes SMF.

Zembrzyce 2017 - fot. Ewa Chrapka
Zembrzyce 2017 – fot. Ewa Chrapka

Terenem twórczych poszukiwań stał się cały powiat suski oraz wybrane fragmenty okolic. Na zdjęciach uwiecznione przepiękne krajobrazy, kapliczki, figury i krzyże, a także rzeki, lasy i industrialne elementy pejzażu. – Czujne oko fotografów potrafiło uchwycić szczególne momenty gry koloru i światła w krajobrazie zmieniającym się w zależności od pory dnia. Nie brakuje indywidualności spojrzenia w zakresie wyboru tematu i koncepcji wykonania fotografii – opowiada Joanna Bratko-Lityńska.

Zembrzyce 2017 - fot. Wiesława-Stawarz
Zembrzyce 2017 – fot. Wiesława-Stawarz

O atrakcyjności tego pięknego regionu naszego kraju autorzy zdjęć pragną przekonać widzów organizując poplenerową wystawę fotograficzną „Zembrzyce 2017”. Będzie ją można oglądać w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu (ul. Będzińska 65) od 9 marca do 15 kwietnia 2018 roku.

SMF w Zembrzycach - fot. Jerzy Chrapka
SMF w Zembrzycach – fot. Jerzy Chrapka

Autorami zdjęć są m.in. Adam Bit, Zdzisław Biernaś, Joanna Bratko-Lityńska, Ewa Chrapka, Jerzy Chrapka, Ireneusz Czechowicz, Katarzyna Dworaczek, Jadwiga Grzyb, Dawid Juszczyk, Michał Kusiak, Marek Lityński, Teresa Solarz, Wojciech Skórka, Wiesława Stawarz, a także Stanisław Michalski, Zbigniew Podsiadło oraz Maciej Stobierski. Ten ostatni jest także kuratorem wystawy.

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 14 marca, w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu (ul. Będzińska 65). Początek o godz. 18.00.

Tygodnik Twoje Zagłębie objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Zdjęcia można wszędzie zrobić piękne, lecz po wczorajszym spacerze z Niwki na Zagórze rzeczywistość poraża: owszem trawa według mody wygolona… ale śmietnik jest porażający: tysiące plastykowych butelek, szklanych, tony potłuczonego szkła, papiery, odpadki i co kto woli na każdym osiedlu, skwerze, w parkach, czy lasach.
    Akcja zgłaszania dzikich wysypisk to medialny kit: sam zgłaszałem kilkukrotnie, i niejedna osoba z mojego otoczenia – zero efektu.
    Sosnowiec to jeden wielki śmietnik!
    Takiego syfu nie było nigdy: kosi się jedynie trawę i wstawia tabliczki informujące, że psia kupa zabija…
    Stadion, donice w centrum i topienie pieniędzy na idiotyczne inwestycje, a w mieście powoli wygląda jak na zapleczu Redmondis…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here