Zagłębie przełamało się i wygrało pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Sosnowiczanie pokonali Olimpię Grudziądz 1:0.

Ekipa Dariusza Dudka do tej pory nie odniosła zwycięstwa na wyjeździe i w sobotnim meczu w Grudziądzu stanęła przed możliwością przełamania tego niechlubengo rekordu. Udało się! Sosnowiczanie pokonali na trudnym terenie Olimpię 1:0, a jedyną bramkę dla Zagłębia zdobył w doliczonym już czasie gry Arkadiusz Jędrych.

– Widzieliśmy mecz, który mimo pogody, bo było bardzo zimno, pokazał, że spotkały się dwie drużyny, które potrafią grać w piłkę. Więcej było może nawet taktyki, przede wszystkim w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie była chęć zwycięstwa z jednej i drugiej strony. Nasz zespół jeszcze tutaj nigdy nie wygrał i udało nam się to dzisiaj pierwszy raz przełamać – powiedział po meczu trener Dariusz Dudek.

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 – Arkadiusz Jędrych (91.)

Olimpia: Małecki – Bielawski Ż (89. Nildo), Goropevsek, Zitko, Wełna, Ciechanowski, Michalik, Handzlik (76. Wolski), Janicki (68. Adamczyk), Klimczak, Bancessi.

Zagłębie: Kudła – Jędrych, Nawotka Ż (86. Mularczyk), Cichocki, Udovicić, Wrzesiński (80. Malheiro), Banasiak, Sulewski, Nowak, Sanogo, Lewicki Ż.

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec) – Sławomir Kowalewski, Piotr Szypuła.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here